Dnes vyšlo 15 článků

Jak zjistit, kdo vás už nesleduje na Instagramu, Tumlbru a Twitteru, kdo si vás odebral z přátel na Facebooku a z kruhů na Google+

Otravné obrázky, depresivní tweety, politcké statusy nebo hloupé komentáře. To jsou jen některé z důvodů, proč si můžete někoho odebrat z přátel nebo ho přestat sledovat na sociálních sítích. Někdy si chcete jen udělat pořádek v přátelích, jindy pro to vlastně ani není žádný důvod.

Všimli jste si někdy, že si vás někdo odebral z přátel nebo přestal sledovat? Jak jste se pak cítili? Bylo vám to jedno, nebo jste byli naštvaní? Jistě záleží na konkrétním případu. Pokud se na vás vykašle nějaký virtuální známý, se kterým jste si třeba jen navzájem sledovali účty na Instagramu, je to v pořádku. Pokud jde o někoho blízkého, je to už horší.

No dobře. Asi to není až takový horor, když máte o jednoho followera méně. Ale nenapadne vás někdy, že jste vlastně skvělý člověk, tak proč by vás někdo měl přestat sledovat? Nebo nechcete vědět, proč si vás někdo odebral z přátel?

Pokud máte dost odvahy, zkuste některé z těchto nástrojů a jasně uvidíte, kdo se na vás vykašlal. A pak si to s nimi můžete vyřídit.

1. Kdo si vás odebral z přátel na Facebooku?

Facebook je nejpopulárnější sociální sítí na světě, takže se není čemu divit, že existují nástroje, s jejichž pomocí lze zjistit, kdo si vás odebral z přátel. A je to opravdu jednoduché. Musíte jen dát like stránce Unfriend Finder a povolit aplikaci oprávnění, která potřebuje. Pak uvidíte, kdo se na vás vykašlal.

undriend-finder

Pokud chcete okamžitě vidět, když si vás někdo odebere z přátel, je tu také řešení. Uživatelé iPhonu si mohou stáhnout aplikaci Unfriended za $1,99. Ta jim zobrazí přesné datum a čas, kdy si je někdo odebral.

unriended

Pro Android je tu podobná aplikace s názvem Friend Tracker (Facebook). Uvidíte v ní, zda si vás někdo odebral z přátel, zablokoval nebo deaktivoval svůj účet.

2. Kdo vás přestal sledovat na Twitteru?

Kontrolovat, kdo se na vás vykašlal na Twitteru, je také velmi jednoduché. Existují desítky online aplikací – třeba Goodbye, Buddy!

goodbye-budder

Pak by se vám mohly hodit ještě webové aplikace jako Qwitter (nabízí free a pro verzi), Who Unfollowed Me on Twitter a TwittaQuitta.

Pro mobilní uživatele je tu Sayonara pro iOS a JustUnFollow pro Android. Androiďácký JustUnFollow lze využít i pro Instagram.

justunfollow

3. Kdo vás přestal sledovat na Instagramu

Žádná možnost pro Instagram dlouhou dobu neexistovala. Ale teď už tu něco je. Můžete si stáhnout InstaFollow pro iOS nebo Android.

instafollo

Nebo si zkuste hlídat své followery online přes Unfollowgram. Přihlásíte se přes svůj Instagram účet a už to vidíte. Zajímavé je také zjistit si, koho sledujete a on vás nesleduje zpět. Nebo kdo sleduje vás a vy jeho nesledujete zpět.

unfollowgram

4. Kdo si vás odebral z kruhů na Google+?

Chrome má rozšíření s názvem Circloscope Premium. To vám pomůže najít a odebrat si lidi, kteří vás nemají v kruzích.

circlescope

Zvládne rovněž „hloubkovou analýzu“ vašich kruhů. Ukáže vám, kteří vaši přátelé jsou neaktivní, takže se jich můžete zbavit, pokud chcete. Nakonec jaký má smysl sledovat někoho, kdo vám nikdy nic neřekne?

5. Kdo vás přestal sledovat na Tumblru?

I na oblíbené mikroblogovací platformě Tumblr si můžete hlídat, kdo vás přestal sledovat. Stačí vám k tomu Friend or Follow. Jednoduše se přihlásíte a aplikace zmapuje všechna vaše zapojení.

friend-or-follow

Znáte i jiné aplikace, které pro zjišťování toho, kdo se na vás vykašlal, používáte? Nebo víte o sociální síti, která vám v seznamu chybí? Dejte nám vědět v komentářích.

Zdroj: Wonder How To

Komentáře

Nahoru