Dnes vyšlo 15 článků

Jak zjistit, kdo si prohlížel váš profil na Facebooku?

Na sociální síti kolují různé aplikace, které mají zobrazit seznam přátel, kteří si prohlíželi váš facebookový profil. Nicméně jedná se o podvodné aplikace, neboť Facebook neumožňuje zobrazovat uživatele, jež si prohlíželi váš profil. Vyhodnocená data z aplikací jsou náhodná. Jedinou sociální sítí, která má funkci zobrazování uživatelů, kteří navštívili váš profil, je LinkedIn.

Na Facebooku kolují stovky podvodných aplikací, virů, malwarů a adwarů. Mají vám prozradit, kdo si prohlížel váš profil na Facebooku. Výsledkem jsou nerelevantní data.

Malware je počítačový program určený ke vniknutí či poškození počítačového systému. Adware zase znepříjemňuje práci nějakou reklamní aplikací, které mají různou úroveň agresivity.

ScreenHunter_2

Žádná podobná aplikace skutečně nefunguje.

Jak fungují aplikace?

Podvodné aplikace fungují na jednoduchém principu. Aplikace zjistí, kdo vám komentuje, lajkuje a sdílí příspěvky, a zobrazí jejich jména. Navíc si stáhnou osobní informace, fotografie, kontakty a údaje o přátelích. Tyto informace odešlou do své databáze, kterou následně prodávají. Některé aplikace vás donutí ještě lajknout facebookovou stránku.

Co aplikace kradou?

  • kompletní osobní informace
  • e-mailovou adresu
  • kompletní seznam přátel a přístup k jejich informacím
  • fotografie
ScreenHunter_1

Aplikace žádají přístup k vašim osobním informacím.

Aplikace ukradnou dokonce fotografie, které máte nastavené pouze pro své přátele. Pakliže fotíte své děti, mohou se touto cestou dostat do rukou pedofilů.

Jak zjistit, kdo si prohlíží váš profil na Facebooku?

Nejjednodušší je připnout na zeď příspěvek: „Kdo si prohlížel můj profil na Facebooku? Přiznejte se!“ Bude to bezpečnější a možná se vám ozvou uživatelé, kteří si skutečně váš profil prohlíželi.
Zdroj: 365 tipů

Komentáře

Nahoru