Dnes vyšlo 15 článků

Jak zjistit, jaké weby a aplikace mají přístup k vašemu Google účtu

Jak zjistit, jaké weby a aplikace mají přístup k vašemu Google účtu

Stejně jako na Facebooku a Twitteru existuje seznam aplikací, které mají přístup k vašemu účtu, je něco podobného i na Googlu. A protože si obvykle nepamatujeme, kde všude jsme povolení k přístupu povolili, není občas na škodu si ten seznam projít.

Samozřejmě že existuje dost pádných důvodů, proč je dobré některým aplikacím nebo webům přístup k účtu udělovat. Proč ne, když v tom máte přehled? Každá aplikace, do které se přihlásíte svým Google účtem, se totiž objeví v seznamu, na který se za chvíli podíváme. Tedy vlastně ne tak úplně každá aplikace. Pokud vlastníte telefon se systémem Android, má to jeden háček. Aplikace z Androidu, které využívají váš Google účet, se v seznamu nezobrazují.

Jak na to?

Chcete-li se rychle dostat na stránku, kde můžete spravovat oprávnění svého účtu, stačí použít níže uvedenou URL adresu.

https://security.google.com/settings/security/permissions

Nebo se k této stránce můžete proklikat. Stačí jít na Google, přihlásit se, použít kolečko s vaší fotkou v pravém horním rohu a po rozkliknutí zvolit „Účet“. Dále se v menu v horní části stránky dostanete na „Zabezpečení“ a pak „Oprávnění účtu“. A jste tu.

google-zabezpeceni-sipka

Seznam je vlastně velmi jednoduchý. Pokud chcete zobrazit více detailů, stačí kliknout na vybranou položku. Zvláštní pozornost byste měli věnovat položkám, které mají úplný přístup k účtu. Většině míst, do kterých se přihlašujete s pomocí Google účtu, by totiž měly stačit základní informace.

Pochopitelně když chcete oprávnění zrušit, jednoduše klepnete na tlačítko „Zrušit přístup“.

google-seznam-sipka

Rozhodně se svého seznamu aplikací, které mají přístup k vašemu účtu, nemusíte děsit. Nikdo si (snad) nečte vaše emaily nebo neprohlíží soubory v cloudu. Jen byste prostě s těmito věcmi měli být seznámeni.

Zdroj: HTG

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru