Dnes vyšlo 15 článků

Jak získat půjčku do začátku podnikání?

Jak získat půjčku do začátku podnikání?

Ať už plánujete vznik nebo vylepšení malé firmy, může vám být podporou, kterou potřebujete, malý finanční úvěr. Ne všechny podniky ho však mohou získat, takže je třeba věnovat tomu trochu více pozornosti, než byste očekávali.

1. Získejte kopii vaší kreditní zprávy, abyste se ujistili, že je v pořádku. Účelem kreditních zpráv je posoudit finanční zdraví firmy a ověřit tak, zda je možné jí poskytnout úvěr. Před tím, než se začnou zabývat vaší žádostí o úvěr, zkontrolují většinou finanční instituce vaše kreditní zprávy.

2. Zeptejte se finančních institucí, od nichž půjčku očekáváte, jaké informace a dokumenty od vás potřebují. Jednoduše se zeptejte, jaké informace potřebují, aby mohli vaši půjčku začít projednávat. Různé instituce mají totiž různé požadavky na podnikatelský úvěr.

3. Dejte dohromady finanční dokumenty a informace, které potřebujete. Věřitelé si mohou požádat o podnikatelský plán, historii podniku, informace o pronajímaném majetku, … Pokud je vaše podnikání teprve ve fázi startupu, budete potřebovat doložit předpokládaný den zahájení.

4. Napište návrh půjčky, která obsahuje přesný účel úvěru a přesné množství peněz, které potřebujete půjčit. Opět platí, že každá instituce má své vlastní požadavky. V některých případech se zajímají například i o stručné životopisy zaměstnanců na vedoucích pozicích, marketingové techniky a pozici na trhu a strukturu vašeho podnikání.

5. Domluvte si schůzku se zástupcem finanční instituce a vezměte s sebou všechny požadované dokumenty a informace. Během setkání proberte s konzultantem všechny dokumenty, aby se zajistilo, že jsou v pořádku. I když to samozřejmě není nutné, ale může to být opravdu dobrý nápad, obzvlášť pokud jste dříve o žádný podnikatelský úvěr nežádali.

6. Podejte žádost se všemi podklady správné osobě nebo na správnou adresu.

7. Čekejte na vyjádření finanční instituce.

Během toho všeho se samozřejmě nezapomeňte dívat na to, zda se vás někdo nepokusí okrást. Hledejte výhodnou půjčku – například půjčku se speciálně nízkým úrokem: https://www.slovenska-pozicovna.sk/najlahsia-pozicka.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru