Jak získat přes 50 000 fanoušku na Facebooku za jediný den? Podvodem. Apple totiž žádné produkty nerozdává

Trvalo to jen pár hodin a chytrým vykukům se podařilo zblbnout přes 50 000 fanoušků na Facebooku a nalákat je na pochybnou akci, při které měla společnost Apple rozdávat své produkty zdarma. Facebookové stránky měly téměř vždy podobný popis:

Rozdáváme 100 MacBooků. Jediné, co musíte udělat, abyste je mohli získat, je splnit 4 jednoduché kroky.

Krok 1. Kliknout na “To se mi líbí” u této fotografie
Krok 2. Kliknout na “To se mi líbí” u naši stránky (z důvodu výhry)
Krok 3. Sdílet tuto fotku.
Krok 4. Komentovat černá / bílá

Šťastní výherci budou vybráni 8.3.2013. Mohou zvítězit pouze lidé, kteří splní všechny kroky! Vítězové budou vyhlášeni na naši fanpage Zdarma Apple produkty nebo pomocí soukromé zprávy, takže se proto ujistěte, že jste splnili všechny potřebné kroky. Hodně štěstí.

Případně zpráva začínala slovy:

Rozdáváme 20 iPhone 5 16 GB. Jediné, co musíte udělat, abyste je mohli získat, je splnit 4 jednoduché kroky…..

Přesně tohle jste se mohli na nyní již “neviditelných” facebookových stránkách s názvem Zdarma Apple produkty. Jediné, co uživatele od lákavé výhry dělí, je kliknutí na To se mi líbí u fotografie a stránky, sdílení snímku a komentář o preferované barvě, kterou by si soutěžící přál.

Chlapcům však asi nedošlo, že by je za to někdo mohl také žalovat. A tak, po nabrání oněch 50 000 fans stránky raději skryli. Poslední viditelná a nalezitelná facebooková skupina s velkým počtem fanoušků nabízející zdarma Macbooky od Applu má něco přes 2 000 fanoušků. Což naplat, asi nikdo z nich nečekal, že se taková pitomost začne po českém internetu šířit rychlostí blesku. A že části počítačově gramotnější populaci bude také jasné, odkud vítr vane. Možná samotným autorům pak došlo, že by z toho mohl být skutečně řádný průser a tak přišli s originální fintičkou – jedná se o test. Kdy na konci celé soutěže všem fanouškům oznámí, jací jsou tupci, když na takovou ptákovinu naletěli. Případně si vymysleli další lež – obaly jsou poškozené a tak místo toho, aby Macbooky, iPhony, iPady vyhodily do koše, tak je raději rozdáme.

Tento podvod je ostatně převzat ze zahraničí, kde taktéž velice dobře zafungoval na nicnetušící ovečky, které naletěly ve velkém i tam. Jednalo se o tzv. Apple Giveway – neboli rozdávání výrobků Apple ve velkém, které se tatéž jaksi nekonalo.

Hádám, že stejně tak, když si náhodou poškrábete nárazník u auta, pošlete jej rovnou do šrotu.

Rozdávame Apple produkty zadarmo – podvod jak vyšitý

Další podobné podvodné skupiny:

Vždyť podobné podvody jsou staré jako Facebook sám.

Rozdáváme 15 kilo kokainu – taky zdarma

V reakci na tuto blamáž začaly vznikat také stránky informující o tom, že můžete získat také pár kilo kolumbijského kokainu zdarma:

Dostali jsme 150 kilo kolumbijského kokainu, který se nedá prodat, protože balíčky jsou poškozené.

Chytrým lidem asi dojde, že jak rozdávání produktů od Applu, tak posílání kokainu se konat nebude.

Samsung a Nokia v tom jedou taky

Dokonce už i Samsung a Nokia rozdávají zdarma své výrobky. Náhoda jako blázen:

 

Komentáře

Nahoru