Dnes vyšlo 15 článků

Jak získat iOS 9 už nyní

Poslední aktualizace iOS 8.4 nám přinesla jen Apple Music a pár drobných změn, které většina z nás ani nezpozorovala. Apple ale na své středeční konferenci představil všechny novinky iOS 9 a rozhodně se máme na co těšit. Ano, přinese spoustu funkcí, kterými Android disponuje už dlouho, ale pro iPhony to bude významná změna.

iOS 9 sice oficiálně přijde až 19. září, ale už od července máte možnost přihlásit se do Apple Beta Software Programu a získat ho s předstihem. Po představení novinek systému se možná najde někdo, kdo už to ten týden nevydrží, a tak se pojďme podívat, jak můžete Beta verzi získat.

Jak získat iOS 9 s předstihem

Po pravdě řečeno, dostanete ještě něco víc než iOS 9. Pro beta testování je totiž k dispozici dokonce iOS 9.1. Chcete-li tedy do svého iPhonu nebo iPadu nejnovější OS od Apple, zaregistrujte se zde pomocí Apple ID a hesla.

appleBeta

Odsouhlasíte podmínky Apple a pak už v závislosti na modelu vašeho zařízení (iPhone 6, iPhone 4S, …) dostanete trošku odlišné instrukce, co máte dělat. Apple vám ale přesně poradí, co a jak. Celý proces je podobný instalaci updatu OS, který už jste určitě několikrát dělali.

Tip: Ujistěte se, že máte v zařízení dostatek volného prostoru. Aktualizace vyžaduje 213 MB, což není tolik.

Myslete na to, že Beta verze nikdy není konečná a nemusí být úplně stabilní. Ano, teď už je to jen pár dní do vydání té oficiální, ale přesto nemusí všechno fungovat na 100 %. Připravte se, že narazíte na chyby a problémy.

Co dostanete

Vezmeme to ve zkratce:

  • Apple News – alternativa Pocket nebo Flipboard (čtečka)
  • vylepšená Siri
  • nová složka Selfies, do které jsou automaticky ukládány všechny snímky přední kamerou
  • lepší aplikaci Poznámky
  • lepší Mapy
  • Wallet pro Apple Pay
  • novější iCloud
  • multitasking (rozdělení obrazovky)
  • delší životnost baterie

V iOS 9.1 lidé chválí především Siri. Prý už bude brzy schopná rozpoznat, jestli mluví s majitelem iPhonu nebo s někým jiným.

apple-emoji-ios-9-1-01

V iOS 9.1 se dočkáme také nových smajlíků – včetně jednorožce, prostředníčku a dalších

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru