Jak založit účet na Twitteru

Jestli vás ještě nezasáhly ty krátké zprávy o maximální délce 140 znaků, kterým se říká tweety, měli byste to okamžitě napravit. Twitter sice nemá takovou uživatelskou základnu jako Facebook, ale jak ho okusíte, jistě si ho zamilujete. Funguje totiž na úplně jiném principu.

Pro začátek si pochopitelně musíte založit svůj účet. Stačí vám k tomu jakákoliv vaše e-mailová adresa a jméno, které v tomto případě nemusí být originální a unikátní. Na Twitter.com tyto základní údaje vyplníte.

zakladame-twitter-1

Pak přichází další krok. Zde si musíte hlavně dobře vybrat své twitterové jméno. To už musí být naprosto unikátní. Pokud si tedy svůj Twitter účet zakládáte až teď, musíte počítat s tím, že vámi preferované jméno už může být obsazené. I tady jednoduše platí, že kdo dřív přijde, ten dřív mele. Nespornou výhodou je ale fakt, že pokud vás při zakládání účtu zrovna nenapadne žádné úchvatné pojmenování, můžete jej pak kdykoliv změnit.

zakladame-twitter-2

Pak přichází pár základních kroků, kterým se nevyhnete, i když jsou dost otravné.

Nejdříve s vám Twitter trochu představí. To může být pro začínající uživatele jistě užitečné.

zakladame-twitter-3

Twitter je o ničem, pokud nesledujete nikoho zajímavého. Takže v následujícím kroku budete nuceni vybrat si pět uživatelů, které chcete sledovat. A až je vyberete, budete muset vybrat dalších pět.
Tip: Tlačítko „Další“ se objeví už po třech účtech vybraných ke sledování. A můžete ho navíc ještě ošálit. I když označené účty okamžitě přestanete sledovat, pustí vás to dále.

zakladame-twitter-4

zakladame-twitter-5

Následující obrazovka vám pomůže najít přátele. Twitter je k ničemu, když nesledujete nikoho ze svých známých. Proto můžete své známé vyhledat rovnou přes několik služeb. Nebo také nemusíte. Stačí použít tlačítko „Přeskočit“.

zakladame-twitter-6

Nakonec zbývá už jen přidat pár informací o sobě. Nahrajete svou fotografii a ve 160 znacích o sobě napíšete to nejdůležitější. Nebo oba kroky odložíte na později a máte hotovo.

zakladame-twitter-7

Pak už není co řešit. Můžete začít Twitter aktivně používat.

zakladame-twitter-8

Pokud budete kdykoliv chtít cokoliv změnit, můžete to udělat v nastavení, které se skrývá pod ozubeným kolečkem v pravém horním rohu.

zakladame-twitter-9

A tím už to opravdu končí. Nezapomeňte tweetovat a tenhle článek na Twitteru sdílet!

Zdroj: mngsocial.com

Komentáře

Nahoru