Jak zakázat Twitteru sledovat, jaké aplikace instalujete?

Jak zakázat Twitteru sledovat, jaké aplikace instalujete?

Twitter se zase o něco lépe zabydlel ve vašich smartphonech. Pokud si stáhnete jeho aplikaci, společnost začne sledovat všechny ostatní aplikace, které si stáhnete. Prý je to proto, aby vám mohli lépe přizpůsobit cílenou reklamu a příspěvky.

Twitter vysvětluje, že se nemáte čeho bát. Zajímá ho jen seznam aplikací, které nainstalujete, vůbec se nestará o žádná data a osobní údaje.

Podle zjištěných aplikací vám bude zobrazovat cílenou reklamu, navrhovat lidi, které byste mohli sledovat, a také zobrazovat tweety, které vám podstrkuje na domovské stránce. Minulý měsíc totiž představil novou funkci, v rámci níž se vám zobrazují i tweety z účtů, které nesledujete. Pokud vás trápí, že vám Twitter zobrazuje tweety, které vás nezajímají, sledováním nainstalovaných aplikací by se to teoreticky mělo vyřešit.

Jak se funkce zbavit?

Jenže pro většinu lidí může být spíš nepříjemné, že je někdo takhle sleduje. Ano, je to zásah do soukromí. Takže co s tím?

Důležité je poznamenat, že funkce je ve výchozím nastavení zapnutá, ale zatím byla spuštěna jen pro některé uživatele. Je tedy docela možné, že vás se vůbec netýká. To ale neznamená, že se vás nebude týkat ani v budoucnu.

Android

  1. Klepněte na ikonku v pravém horním rohu (tři bílé tečky nad sebou).
  2. Zvolte Nastavení.
  3. Vyberte účet, u kterého chcete oprávnění upravit.
  4. Přejeďte dolů na Ostatní a změňte nastavení příspěvků na míru podle nainstalovaných aplikací.

iOS

  1. Jděte na kartu Já.
  2. Klikněte na ikonku ozubeného kola.
  3. Zvolte Nastavení
  4. Přejeďte dolů na Soukromí a vypněte nastavení příspěvků na míru podle nainstalovaných aplikací.

Zdroje: DailyDot, Twitter

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru