Jak začínal autor WhatsApp?

Jak začínal autor WhatsApp?

Facebook před několika týdny šokoval zprávou, že koupí oblíbenou chatovací aplikaci WhatsApp. Ještě více šokující bylo, že ho chtěl koupit za šílených 19 miliard dolarů. Jaké ale byly začátky této aplikace?

Jan Koum, který za WhatsAppem stojí, na tom v roce 2009 byl dost špatně. Nyní však jeho čisté jmění tvoří 6,8 miliardy dolarů. Jak se k nim dopracoval? Začátky byly rozhodně krušné. Dokazuje to i pět let starý příspěvek z jednoho fóra, který objevil Twitter účet Brilliant Ads.

Jak je patrné z názvu příspěvku, Koum hledá zpětnou vazbu pro své několikaměsíční dílo. Aplikaci představuje jako takovou, která může ostatním zobrazovat váš stav ještě před tím, než se vám rozhodnou zavolat. Jako příklad uvádí, že když pojedete na dovolenou a nebudete mít signál, můžete si dát do statusu, že vás mají lidé kontaktovat emailem. Přidává i odkaz na web a iTunes, kde je možné si aplikaci stáhnout.

 

whatsapp-looking-for-feedback-jan-koum

Mohl tehdy někdo tušit, že z této aplikace, která hledá podporu na fóru, bude jednou něco tak velkého?

Jak dodala Silvia Rak, stačí jen dvě věci: mít vizi a nevzdávat se.

Zdroj: BI, obrázek: Mindtheproduct

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru