Dnes vyšlo 15 článků

Jak z nedotykového notebooku udělat dotykový?

V obchodech s elektronikou narazíte na notebooky s dotykovou obrazovkou. Ačkoliv se nápad použít dotykový displej u běžných noteboocích objevil už před několika lety, spousta uživatelů preferovala tradiční využití obrazovky (tedy bez možnosti dotykového ovládání).

V současné době nastává zlom, kdy by spousta uživatelů vyměnila tradiční notebook za model s dotykovou obrazovkou. Nicméně investice do nového zařízení by byla naprosto zbytečná. Pakliže nechcete investovat další peníze do nového notebooku, ale chcete si dopřát dotykový displej, oceníte šikovnou věc jménem AirBar. Jedná se o doplněk, který bude vyrábět švédská společnost Neodome.

airbar

AirBar se umístí pod obrazovku.

AirBar promění nedotykový notebook na dotykový během několika sekund. Umístí se pod obrazovku a připojí se do notebooku prostřednictvím USB portu. Směrem nahoru začne proudit neviditelná clona, která dokáže rozlišit dotyky a gesta uživatelů.

AirBar se začne prodávat během několika následujících měsíců. Pořizovací cena bude 49 dolarů (cca 1 300 Kč).

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru