Dnes vyšlo 15 článků

Jak z klasické mince udělat umělecké dílo?

Ve videu můžete zhlédnout, jak se z klasické mince, díky ručnímu gravírování, stane krásné umělecké dílo. Věřím, že to dalo spoustu práce, ale výsledek vážně stojí za to…

Určitě nikomu z vás nemusím představovat gravírování, což je technologie, která nahrazuje ruční rytí. Díky této technologie se dokáže vyrýt například logo, ornament či nápis na různý většinou kovový předmět. Vy tuto technologii budete znát spíše z oblasti IT, kde se využívá například v oblíbeném AppStore, kde tuto možnost laserového gravírování na různé produkty nabízejí.

Rytectví od začátku aneb krátké stručné dějiny

Původní rytci používali různě tvarovaná rydla a čakany. Pokud potřebovali nějaký nápis zvýraznit, používali různě zbarvené kovy, nejpoužívanějšími byly cín, zlato, stříbro nebo měď. Před dávnými časy ještě rytci kromě rytí nápisů na např. náhrobní kameny, ryli ornamenty a erby nebo dokonce ozdobné předměty. O několik let později se práce těchto lidí přesunula spíše na výrobu informačních a reklamních tabulí, tiskařských štočků nebo různých jiných razidel. V těchto oborech nachází v současnosti uplatnění novodobé gravírování, které pomalu a jistě staré tradiční způsoby vytlačuje.

 

 

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru