Jak Xiaomi zkopírovalo Pressy. A nejen to

Jistě jste již slyšeli něco o Xiaomi, nově nastupujícím výrobci mobilních telefonů. A možná jste u nás zaznamenali článek o Pressy, skvělém nápadu, kterému se dobře vedlo i na Kickstarteru. Jenže pak jeho tým trochu zaspal a než stačil svůj nápad zrealizovat, přišla soukromá společnost Xiaomi. A předběhla je. A to ještě není všechno.

Čínský výrobce telefonů Xiaomi přidal ke svému rostoucímu portfoliu výrobků i příslušenství MiKey. Je to takové konfigurovatelné tlačítko pro váš Xiaomi smartphone, který jednoduše připojíte do konektoru pro sluchátka a nastavíte si, co má dělat. Na jedno zmáčknutí může například spustit hudební aplikaci a dvěma kliknutími vyvoláte aplikaci pro SMS zprávy. Je možné ho propojit s činnostmi až na deset cvaknutí. Slibuje i spolupráci s aplikacemi, jako je WeChat nebo Sina Weibo.

Zní to fajn. Ale celé to má jeden velký háček. No vlastně dva. Zdá se totiž, že se v Xiaomi inspirovali rovnou dvěma již existujícími projekty.

Za prvé je to samozřejmě Pressy, nápad, který byl loni neuvěřitelně populární na Kickstarteru. Dosud ale není v prodeji. Výrobek si můžete předobjednat za zhruba 500 Kč. MiKey od Xiaomi pořídíte v přepočtu za 20 Kč. A to jsou prakticky stejné. Jen se podívejte na toto docela detailní srovnání:

Xiaomi-MiKey-copies-Pressy

Klonování klonu

Ale tady to nekončí. MiKey je totiž i docela věrnou kopií Kuai Anniu (doslova „rychlého tlačítka“), čínského projektu z Kickstarteru. Projekt se ukázal na konci loňského roku a rovněž se ještě nedostal do prodeje. Xiaomi Kuai Anniu zkopíroval až tak, že má úplně stejný plastový obal, do kterého vychytávku dáte, když ji nepoužíváte, a kterým můžete prostrčit i kabel sluchátek. Pressy s v tomhle trochu liší. Tady je další srovnání:

Xiaomi-MiKey-clones-Kickstarter-gadget

No, co myslíte? Vidíte tu podobnost? Koupili byste si MiKey, kdyby ho šlo používat i s jiným smartphonem než Xiaomi? Jistě to brzy možné bude.

Zdroje: Tech in Asia, Android Authority, obrázky: Tech in Asia

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru