Dnes vyšlo 15 článků

Jak vytvořit infografiku za méně než hodinu [10 free šablon]

Jak vytvořit infografiku za méně než hodinu [10 free šablon]

Nebylo by skvělé, kdyby tvorba infografiky byla jednoduchá stejně jako psaní příspěvků na blog? Bohužel, realita je jiná. Vytvoření vizuálního obsahu, jako je právě infografika, obvykle zabere více času a úsilí.

V marketingovém světě je vizuální obsah populární a efektivní. Lidé preferují grafiku před psaným slovem. Portál HubSpot.com přichystal 10 free šablon na infografiku a šablonu si potom přizpůsobíte svým potřebám.

Stáhněte si 10 free šablon na infografiku.

Obsah infografiky si upravíte podle svého. Je to jednoduché. Potřebujete k tomu akorát PowerPoint. Jak můžete vidět na obrázku, je možné mít jednu z těchto šablon. Soubor se šablonami jich nabízí ještě více. Budete příjemně překvapení.

infografika

Jak vytvořit infografiku v PowerPointu za méně než hodinu

1. Posbírejte svá data a obsah, vyberte vhodnou šablonu

V první řadě byste měli nashromáždit data a obsah, který budete používat k naplnění infografiky. Zvolte si šablonu, která bude tematicky odpovídat vašim datům. Jelikož sada šablon obsahuje celkem deset kousků, je skutečně z čeho vybírat. Je možné přidat časovou osu, vývojový diagram, různá srovnání, rady, obrázky a podobně.

Můžete shromažďovat data třetích stran, případně použít vlastní originální data. Jestliže použijete údaje třetích stran, ujistěte se, že správně citujete zdroje.

Zdroje doporučujeme uvést ve spodní části infografiky.

Martin Tulinger, marketingový specialista v Poski.com, ve svém článku uvádí: „Informace zveřejněné formou infografiky bývají pro čtenáře zajímavější, zvýší se šance přečtení a sdílení. Zajímavou infografiku mohou převzít další lidé na internetu, odměnou je zisk zpětného odkazu a bezplatná propagace značky.“

2. Přizpůsobte si infografiku

Jedná se o časově nejnáročnější krok, ale současně se jedná i o zábavu. Co by měla infografika obsahovat? A jak by měla vypadat?

  • poutavý nadpis
  • relevantní a zajímavá data
  • dostatečná velikost písma
  • správné formátování
  • citace zdrojů
  • grafy a tabulky

Je možné změnit barvy infografiky, například zvolit barevné kombinace vaší firmy. Ve spodní části uveďte zdroj, respektive odkaz na svou stránku. Můžete tak získat i nové návštěvníky na webu, i když bude infografika sdílena kdekoliv.

A je to! Tvorba infografiky vám skutečně zabere necelou hodinu, a to díky free šablonám. Nemusíte začínat od nuly, už máte podklad.

Níže můžete vidět, jak portál HubSpot.com vytvořil infografiku do hodiny. Jsou tam všechny prvky, jež jsou výše zmíněné, včetně odkazu ve spodní části.

infografika hubspot

3. Sdílejte svou infografiku

A posledním krokem je přidání tlačítek „Pint it“ a „Publish it“ u příspěvku s infografikou, aby se infografika sdílela napříč sociálními sítěmi a dalšími portály. Infografika se tak objeví například na Pinterestu, kde tento druh grafiky zažívá obrovský úspěch.

 

Zdroj: HubSpot.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru