Dnes vyšlo 15 článků

Jak vypadá pohled na všechna zařízení na světě připojená k internetu?

V současné době je internet záležitostí každého světadílu, státu, města i vesnice. Ačkoliv ne všichni lidé na světě mají bezproblémový přístup do internetového světa, množství uživatelů se každým dnem neustále zvyšuje. Přinášíme vám mapu, která ukazuje téměř každé zařízení, které bylo připojeno k internetu dne 2. srpna 2016.

John Matherly, internetový kartograf, během sedmnácti hodin vytvořil unikátní mapu, na které se nacházíte pravděpodobně i vy. Nicméně, mapa jako taková není podle vyjádření autora stoprocentně přesná, ale blíží se k realitě. Některé organizace blokují požadavky ping, a tak tyto počítače nevidíme. V Číně je zase Great Firewall hlavní důvod, proč většina země vypadá bez připojení.

Z mapy je viditelné, že nejvíce připojených uživatelů je ve vyspělých zemích, jako jsou USA či západní Evropa. Zatímco africké pralesy, asijské pustiny a Sibiř zejí prázdnotou.

Zdroj: Motherboard

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru