Jak vypadá peněženka na Bitcoiny

I když je stále snazší platit za fyzické i digitální zboží a služby pomocí Bitcoinů, udržovat tuhle kryptoměnu v bezpečí zůstávalo nadlidským úkolem. Dosud jste museli buď věřit svému soukromému klíči k online peněžence, nebo si je uložit doma na svém počítači. Peněženka KeepKey to chce změnit.

KeepKey je o něco menší než mobilní telefon, o něco tlustší a cenově zhruba srovnatelná. Pořídíte ji v přepočtu za necelých 6 000 korun. A co všechno umí? Můžete v ní uchovávat své Bitcoiny a umožňuje vám nakupovat online bez nutnosti důvěřovat službám třetích stran.

keepkey

KeepKey se připojuje k počítači pomocí USB kabelu a spolupracuje s rozšířením pro prohlížeč Google Chrome. Kdykoliv budete chtít nakupovat online, stačí zadat čtyřmístný PIN kód. Na OLED displeji peněženky se vám pak zobrazí detail objednávky a stisknutím tlačítka na přístroji potvrdíte transakci.

keepkey2

Firma tvrdí, že jejich peněženka je odolná proti virům a malware. Seženete ji na Amazonu nebo na webu společnosti, kde za ni mimochodem můžete zaplatit Bitcoiny.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru