Jak vypadá český uživatel internetu v mobilu

Google v květnu provedl rozsáhlý průzkum o tom, jak moc používáme své chytré telefony a mobilní internet v nich. Nezaměřil se přitom jen na Českou republiku, v rámci srovnání se dotazoval i na Slovensku, v Rumunsku a Maďarsku. A jak jsme z toho vyšli?

Porovnání s ostatními zeměmi

Telefon používáme k jiným činnostem než telefonování nejméně
Je jen dobře, že každou minutu nekontrolujeme, zda nám náhodou nepřišla zpráva na Messengeru.

google1

Zato jsme víc nervózní, když zapomeneme telefon doma
Bojíme se, že nám zrovna bude někdo volat a že zmeškáme něco důležitého.

google2

Nejméně fotíme
49 % žen svými telefony dokumentuje svůj život, ale jen každý třetí muž hodně fotí. A to prý více než 50 % Čechů a Slováků nikdy nefotí selfie (v Rumunsku je to jen 28 %)

google3

Nemáme telefon jen pro zábavu
Svůj chytrý mobil vnímáme i jako pracovního asistenta (57 % z nás), zatímco v Rumunsku jej považují za mazlíčka nebo nejlepšího přítele.

google4

Chceme zůstat informovaní
Nejvíce ze všech zkoumaných národů čteme online zpravodajství.

google5

Dokážeme telefon odložit
Jen 28 % Čechů nevadí, když si člověk, se kterým se baví, současně píše s někým na mobilu. Jaopak nejtolerantnější jsou v tomhle Rumuni. A tak se není čemu divit, že když jsme v restauraci nebo baru s přáteli, 33 % z nás vůbec nekontroluje mobil.

google6

Situace v Česku

Google veškeré zajímavé výsledky výzkumu zpracoval do následujícího videa, ze kterého si uděláte pěkný přehled o tom, jak vypadá průměrný český uživatel chytrého telefonu a mobilního internetu.

Jak to tak vypadá, jsme na svých mobilech docela závislí. Bereme si je na dovolenou, zjišťujeme přes ně možnosti dopravy, fotíme, překládáme, usínáme s nimi. A přesto jej ještě nevyužíváme naplno. Češi neznají spoustu užitečných funkcí! Například by si přáli, aby svůj smartphone mohli používat jako dětskou chůvičku, na sledování životních funkcí, zjišťování podle čárových kódů, zda nakupují výhodně, ovladač domácího kamerového systému apod. Přitom všechny tyhle funkce už jsou pomocí různých aplikací dostupné. Máme se v mobilním světě ještě co učit.

infografika-page-001

Komentáře

Nahoru