Dnes vyšlo 15 článků

Jak vyměnit vodovodní baterie svépomocí?

Jak vyměnit vodovodní baterie svépomocí?

Na jedné straně jsou vodovody velmi vážná věc – chyby v jejich montáži jsou plné velmi nepříjemných následků. Na druhou stranu taková věc jako výměna vodovodní baterie je jednoduchá a  snadná v montáží , což zaujme mnoho lidí a tlačí je k vlastnímu sestavení. Tyto dva body jsou ve své podstatě výbušnou směsí, za jejichž zanedbání většina z těchto řemeslníků platí v plné výši. Podceňovat složitost instalatérských prací je přinejmenším hloupost. Ale pokud vás zajímá otázka, jak vyměnit pákovou vodovodní baterie svépomocí, musíte se o ně vážně zajímat – chyby se zde neodpouštějí, zejména pokud jde o práci prováděnou v bytě ve vícepodlažní budově. v tomto článku řekneme o nejdůležitějších bodech nezávislé výměny vodovodní baterie a také o všech těchto technologiích od začátku do konce. Výměna vodovodní baterie, jaký je postup, co  je potřeba mít u sebe, co to obnáší? Na veškeré otázky dáme Vám odpověď v našem článku.

Čím se liší vodovodní baterie? 

Vodovodní baterie jsou různých druhu, velikostí a designu. Pákové baterie je možné roztřídit podle následujících typů:

  • Dřezové baterie
  • Umyvadlové baterie
  • Vanové baterie
  • Bidetové baterie
  • Sprchové baterie
  • Podomítkové baterie

Výměna vodovodní baterie  v koupelně nebo v kuchyně ja pro instalatéra  velmi jednoduchá a rychlá věc – přesněji řečeno, normální mistr to zvládne za 15–30 minut, nebo dokonce rychleji. Neexistují zde prakticky žádné jemnosti a nuance a všechny práce se provádějí na relativně vhodném místě, kde zpravidla nic nezasahuje. Jsou prováděny v následujícím pořadí.

Postup výměny vodovodní baterie 

  1. Nejprve uzavřeme přívod vody – uzavřeme dva kohoutky na stoupačce přívodu studené a teple vody. Pokud není k dispozici centrální přívod teplé vody, uzavřete pouze jeden kohoutek na studené stoupačce.
  2. Nyní se vyzbrojíme nastavitelným klíčem a vyjmeme vodovodní baterie z výstředníků – matice se odšroubují proti směru hodinových ručiček. Za maticemi se stejným způsobem přišroubují ozdobné košíčky z excentrů proti směru hodinových ručiček, poté se odšroubují samotné výstředníky. Opuštění starých výstředníků bude nerozumné, bez ohledu na to, jak lákavě to může vypadat.
  3. Nyní instalace nové vodovodní baterie  – to je místo, kde začínají všechny nuance. Vyrábí se v obráceném pořadí popsaném výše, to znamená, že nejprve instalujeme nové výstředníky. Existují dva důležité body, kterým je třeba věnovat zvláštní pozornost, respektive dokonce tři. První je kvalita připojení nitě: tangit (nikoli páska FUM) je navinut velmi pevně ve směru opačném ke zkroucení nitě. Druhým je umístění výstředníků v rovině se stěnou: vzdálenost jednoho a druhého výstředníku od stěny musí být stejná. A třetím bodem je vzdálenost mezi středy výstředníků: měla by být jasně 150 mm. Výměna vodovodní baterie není složitý proces ale pokud chcete provést to sám je dobře mít u sebe potřebné nářadí a materiál.
  4. Také velmi důležité bude rozvody vody a odpadů pro váš domov věnujte více pozornosti této problematice po konzultaci s mistrem.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru