Jak vymazat iPhone či iPad?

Jak vymazat iPhone či iPad?

Jestliže chcete svoje staré zařízení prodat, nebo jej pouze někomu darovat, jistě budete chtít vymazat veškerý obsah. Tím budete mít jistotu, že se k vašim datům nedostane nikdo nepovolaný. Ovšem je to tak jednoduché, jak se říká?

Nejjednodušší způsob výmazu dat

Asi nejjednodušším způsobem, jak vymazat data z jakéhokoli zařízení je uvedení do továrního nastavení. Takto lze postupovat prakticky u každého mobilního telefonu či tabletu, výjimkou tak není ani Apple. Vymazání provedete tím, že v kartě nastavení vyhledáte možnost obecné a dále obnovit všechna nastavení. Nejspíš budete muset zadat i passcode nebo heslo k vašemu Apple ID. Tím se telefon po pár minutách vrátí do továrního nastavení.

ipod-video-1243383

Co když je telefon zablokovaný?

Někomu se jistě stalo, že několikrát zadal špatně přístupové heslo a tím se mu telefon zablokoval. Řešením je tak obnova z iTunes. Ovšem ty musíte mít nainstalovány na počítači a vaše zařízení muselo být již jednou synchronizováno. Poté stačí připojit telefon USB kabelem k počítači a ze zálohy se načtou nová data, která přepíší ta stará. To vám umožní se do zařízení dostat. Tuto možnost lze také použít k obyčejnému přepsání dat.

iphone-410324__340

Existuje ještě nějaká možnost?

Poslední možností, jak vymazat data z vašeho starého iPhonu je takzvaný režim zotavení. Zde je ovšem opět nutná synchronizace s iTunes. Připojte zařízení k počítači a natvrdo jej restartujte, to povede k zobrazení ikony iTunes a synchronizace. Následně se vám na obrazovce počítače nabídne možnost obnovit nebo aktualizovat. Touto cestou by se vám tedy mělo povést restartovat telefon a uvést ho do původního stavu.

Jediné úskalí iPhonu nebo iPadu je fakt, že jeho obnovu či vymazání dat je možné pouze v případě, že je zařízení funkční. Není to jako u Androidu, který lze obnovit pokaždé přes servisní menu a následné vymazání zařízení.

 

 

Štítky: , ,

Komentáře

Nahoru