Dnes vyšlo 15 článků

Jak vybrat to nejlepší povinné ručení

Jak vybrat to nejlepší povinné ručení

Každé vozidlo musí mít ze zákona uzavřené povinné ručení (správně pojištění odpovědnosti z provozu vozidla). Jak se ale orientovat v široké nabídce pojišťoven? Poradíme vám, na co se zaměřit a jak si usnadnit práci při výběru správné pojistky.

Vybírat jen podle ceny? Nevyplácí se to

Povinné ručení vás zabezpečuje před případnými škodami, které byste mohli způsobit jiným řidičům (na majetku i na zdraví). Mnoho řidičů se při jeho výběru rozhoduje jen podle ceny, to však určitě není ten správný způsob. V mnoha internetových kalkulačkách povinného ručení naleznete i další kritéria, kterým je potřeba věnovat pozornost.

 

Nejnižší limit plnění nemusí stačit

Limit pojistného plnění určuje hranici, do které pojišťovna zaplatí případné škody. Proto je samozřejmě výhodné, aby tato částka byla co nejvyšší. Ze zákona musí pojišťovny nabízet limit nejméně 35 milionů Kč za zdravotní újmu a stejnou částku za škody na majetku – často se setkáte se zápisem 35/35 milionů Kč. Pokud byste se však stali účastníkem komplikované nebo hromadné havárie, nemusí taková částka stačit – a cokoli navíc byste museli doplatit ze svého. Proto je výhodnější si na pojištění trochu připlatit a nastavit si vyšší limit (aspoň 70/70 milionů Kč).

 

Jednoroční platba a bonusy šetří peníze

Do finální ceny se promítne i frekvence platby pojistného. Některé pojišťovny poskytují slevu při jednorázové úhradě za celý rok. Stejně tak můžete ušetřit, pokud jezdíte dlouhodobě bez nehod. Takzvané bonusy za bezeškodní průběh z minulých let se sčítají, uspořit tedy můžete stále více a více. Pokud byste chtěli přejít k jiné pojišťovně, nebojte se – o bonusy nepřijdete, jsou vázané na řidiče, ne na instituci.

 

Připojištění pro klidnou mysl

Některé pojišťovny nabízejí i speciální připojištění. Takový balíček povinného ručení a například havarijního či úrazového pojištění se často nabízí se slevou. S dalším připojištěním (například skel, srážky se zvěří nebo krádeže majetku v autě) se pak nebudete muset bát vůbec ničeho.

 

Kvalitní povinné ručení vyberete také na internetu

S výběrem povinného ručení vám mohou výrazně pomoci internetové srovnávače pojištění a kalkulačky. Přehledně si zde vyberete z několika produktů od různých institucí. Navíc na jednom místě najdete všechny důležité informace o pojistce – cenu, rozsah pojištění, pojistné limity a další. V moderní době pak stačí vše jen odkliknout a povinné ručení si sjednáte i zaplatíte online. Zjistěte, zda nepřeplácíte a nechte si svou pojistku srovnat s ostatními.

Zdroj, foto: Erik Mclean, Unsplash

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru