Dnes vyšlo 15 článků

Jak ve WordPress 3 najít očekávané spojení s MU?

Jak ve WordPress 3 najít očekávané spojení s MU?

Před pár dny jsme Vás informovali o velkolepém a očekávaném vydání nové aktualizace, tedy WordPressu 3. Nejznámější redakční systém na světě. Systém využívaný pro správu blogů a mnoha jiných druhů webových stránek. Systém, který využíváme i my na tomto magazínu a o kterém ta rádi a s nadšením píšeme. Nastala však jedna otázka týkající se očekávaného spojení WordPressu a WordPressu Multi User. Nainstalovali jsme si aktualizaci na WordPress 3, ale kde je slíbené MU? Jak ho najdeme?

Tento problém lze vyřešit velice jednoduše. Samotný WordPress Vám nepomůže. Po aktualizaci je nutné udělat ještě jeden krok a tím je upravení základního souboru, kterým je wp-config.cz, ve kterém naleznete i přístup do Vaší databáze, případně nastavení jazyka a další.

Do tohoto souboru je nutné přidat následující kód:

define('WP_ALLOW_MULTISITE', true);

Tento kód přidejte například do míst, kde je uvedené nastavení jazyka, například jako my na tomto obrázku:

Po této úpravě by se Vám mělo v administraci ve složce „Nástroje“ zobrazit nové „Network“, najít jej můžete i na adrese vasweb.tld/wp-admin/network.php, kde již můžete nastavit lokality WordPressu, tedy subdomény, sub-adresáře a další.

Nové nastavení v administraci následně bude vypadat takto:

Rozdíl mezi WordPressem a WordPressem MU je v počtu blogů založených na jedné instalaci. WordPress MU narozdíl od klasické verze dokáže podporovat více blogů naráz. Vytvoří totiž každému novému blogu celkem 8 nových tabulek v databázi. Blogy následně mohou fungovat takřka samostatně. Tuto funkci klasický WordPress nepodporoval do vydání aktualizace na WordPress 3.

WordPress 3 můžete stahovat zde. Nejlepší doplňky pro WordPress naleznete zde. Naše další články naopak zde.

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru