Jak ušetřit čas a peníze při zakládání společnosti?

Založení společnosti s ručením omezeným představuje časově a finančně náročnou záležitost, přičemž na úřadech strávíte neuvěřitelné množství času. Ani vaše peněženka nebude potěšená, protože neustále z ní budete vytahovat peníze k zaplacení dílčích poplatků. Nicméně můžete využít časově přívětivější alternativy, kterou nabízí společnost Simply Office s.r.o..

Založení společnosti s ručením omezeným je podložené zakladatelskou listinou (jeden společník) anebo společenskou smlouvou (více společníků). Aby zakladatelská listina, respektive společenská smlouva nabyla platnosti, musí mít formu notářského zápisu. Odměna notáře za sepsání dokumentu se odvíjí od výše základního kapitálu, nejméně však 1 000 Kč. A k této částce se potom přičítají poplatky za zápis do veřejného rejstříku (4 000 Kč), za zápis do obchodního rejstříku (6 000 Kč), za výpis z katastru nemovitostí (100 Kč). A případné změny v obchodním rejstříku jsou také zpoplatněné (2 000 Kč).

Hlavním kamenem úrazu bývá časová náročnost založení společnosti s ručením omezeným, a proto se v České republice začaly rozšiřovat služby jako založení společnosti na klíč. V tomto segmentu působí již zmíněná společnost Simply Office s.r.o., která garantuje levnější vstupní náklady za správní poplatky a notářský zápis. K této službě se váže několik klíčových předností, jako:

  • nižší vstupní náklady
  • výrazná úspora času
  • zapsání společnosti už do 2 týdnů
  • možnost zapůjčení základního kapitálu

Společnost Simply Office s.r.o. vám založí obchodní subjekt na základě vámi podepsané plné moci, tudíž vy se nemusíte takřka o nic starat. Už do dvou týdnů můžete zahájit své podnikání, aniž byste strávili dlouhé hodiny na úřadech. Cena této služby je 12 900 Kč bez DPH.

A nemusíte platit drahý pronájem kanceláře

Začínající podnikatelé se většinou ocitají ve finanční tísni. Poměrně velkou položkou v nákladech je pronájem kanceláře, a proto můžete zpočátku využít takzvané virtuální sídlo společnosti od 199 Kč za měsíc. Společnost Simply Office s.r.o. nabízí poskytnutí sídla firmy ve dvou programech s různým rozsahem služeb – BASIC a COMFORT. Cena za založení společnosti na klíč při objednání sídla vás vyjde na pouhých 8 900 Kč bez DPH.

zasedací místnost praha

Ukázka zasedací místnosti ve virtuálním sídle, Zdroj: Simply Office s.r.o.

Komentáře

Nahoru