Jak udělat přeškrtnutý text na Facebooku a Twitteru?

Sociální sítě Facebook a Twitter umožňují přidávat nejen klasický text. Většina uživatelů ani netuší, že je možné používat formátování písma, například změna písma na podtržené, dvojitě podtržené, přeškrtnuté a podobně.

Sociální síť Facebook umožňuje formátování textu u příspěvků vložených k určité události. Při vkládání příspěvku k události se vám nabídne rovnou tlačítko pro formátování textu, přičemž můžete udělat text tučně, kurzívou a podobně. Nicméně tato funkce není dostupná pro příspěvky na vaší zdi.

formatovani-01

Možnost formátování u příspěvku na události, Zdroj: Facebook

formatovani-02

Nápověda k formátování textu, Zdroj: Facebook

Ale můžete okořenit svůj příspěvek tím, že uděláte přeškrtnuté či podtržené písmo. K tomu slouží online generátor, ve kterém napíšete do textového pole text, který chcete zformátovat. Vyberete příslušné formátování (přeškrtnutí, lomítko, zdůraznění, dvojité podtržení, tečkovaná čára, vlna), výsledný text zkopírujete do schránky a vložíte ho do příspěvku na vaší zdi. A stejně tak budete postupovat, pokud chcete přeškrtnutý text na Twitteru.

generator

Generátor pro přeškrtnutí textu, Zdroj: PiliApp

formatovani-03

Z generátoru zkopírujete text na Facebook, Zdroj: Facebook

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru