Dnes vyšlo 15 článků

Jak to doopravdy bylo se zeleným robotem, který je logem Androidu?

Když Irina Blok přišla s výtvorem malého zeleného robota, neměla ani tušení, že se z něj stane maskot tak kultovní značky. Android byl tehdy novým projektem v plenkách. Dnes jeho logo přetvářejí tisíce lidí.

Irina Blok dnes pracuje jako kreativní ředitelka pro startup Curbside, který se týká nakupování. Tehdy ale působila jako designérka v Googlu a se zeleným robotem měla úplně jiné plány. Vytvořila jej v rámci svého volného času. V Googlu to tak funguje, že když máte hotovou svou práci, můžete pracovat na jiných projektech. A přesně to udělala Irina.

Její dílo bylo určeno vývojářské komunitě. Nikdo o tom nevěděl, Irina logo vytvořila nezávisle. Nicméně v Googlu si toho rychle všimli a vývojáři pak začali vytvářet vlastní verze zelené postavičky. A dělají to tisíce lidí dodnes. Na internetu najdete spoustu variací loga Androidu.

android_verze

Nejjednodušší robot, kterého jde vytvořit

New York Times v roce 2013 tvrdil, že se prý Irina inspirovala ze známých panáčků, které označují dámské a pánské WC, ale to není pravda. Chtěla jen vytvořit něco, co by se každému líbilo už na první pohled. V plánu měla nakreslit robota tím nejjednodušším způsobem, jak jen to půjde.

A povedlo se jí to. Jakmile lidi logo viděli, začali tvořit své vlastní variace. I osoba, která úzce spolupracovala s Andy Rubinem, potvrdila, že logo se při vývoji první verze Androidu najednou začalo objevovat úplně všude.

android_everywhere

„Prostě vytváříte různé věci a neuvědomujete si, jak skvělé jsou, dokud neuplyne pár let,“ pochvaluje si Irina možnost pracovat na vlastních projektech, když máte hotovou svou práci.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru