Dnes vyšlo 1 článků

Jak stáhnout všechny obrázky z Tumblr blogu?

Občas se vám může stát, že chcete stáhnout všechny obrázky z nějakého Tumblr blogu. Třeba když si chcete některé příspěvky prohlížet offline nebo potřebujete stáhnout fotografie z blogu, na kterém jsou publikované hezké tapety. V takových chvílích je docela nereálné na každý obrázek klikat pravým tlačítkem a ukládat obrázky ručně po jednom.

Tumblr je blogovací platforma, na které se to jen hemží vtipnými a nepředvídatelnými příspěvky. Pro ty, kteří ho snad neznají, jen vysvětleme, že je to mikro blogovací platforma. Svým uživatelům umožňuje publikovat krátký obsah (fotky, videa, citace, text, odkazy atd.). Na rozdíl od WordPressu nebo Bloggeru však umožňuje sledovat další blogy – fungují tam followeři stejně jako na Twitteru. Můžete tam i lajkovat nebo reblogovat příspěvky, které se vám líbí.

Zpět ale k původnímu problému. Pokud sledujete nějaký fajn Tumblr blog a chcete mít veškerý jeho obrázkový obsah pěkně pohromadě, bude se vám zřejmě hodit aplikace TumblOne.

Program TumblOne

Prostředí programu TumblOne

Účelem aplikace je projít zadaný Tumblr blog a stáhnout z něj všechny obrázky. Rozhraní programu vás možná trochu překvapí a bude vám připadat primitivní, ale vězte, že to, k čemu byl program vytvořen, dělá naprosto bezchybně.

Jak na to

  1. Zadejte URL adresu blogu, z něhož chcete obrázky stáhnout.
  2. Klikněte na Add blog, abyste ho přidali do seznamu.
  3. Kliknutím vyberte blog a poté vyberte Crawl.

Snadné, že? Fotografie jsou automaticky ukládány do složky v adresáři programu pojmenované po blogu. Dostanete se k nim rovněž po kliknutí na Show Files v pravém menu.

Program jen postrádá trochu rozšiřujících možností. Může vám chybět změna výchozího adresáře pro ukládání nebo limit stahování a další nastavení.

TumblOne je však jinak fajn aplikace a zřejmě i jediná svého druhu, open-source a přenosná. Podporuje 32-bitové i 64-bitové verze Windows XP, Vista, 7 a 8. Stahovat můžete například zde.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru