Jak stáhnout video z Facebooku?

Největší sociální síť Facebook je užitečné záložní médium pro fotografie a videa. Nicméně spousta uživatelů netuší, jak stahovat videa z Facebooku. Můžete stahovat jak vlastní videa, tak i videa vašich přátel. Přinášíme vám užitečný návod.

Existuje hned několik způsobů, jak stáhnout video z Facebooku na pevný disk počítače. První variantou jsou aplikace volně ke stažení, které udělají veškerou práci za vás. Ale spousta takových aplikací instaluje různé nežádoucí aplikace a nástroje najednou, například panel nástrojů do prohlížeče.

22971139633_f29165bf4e_o

Jak stáhnout video z Facebooku?

Pakliže nechcete nic instalovat, můžete stahování videa z Facebooku uskutečnit prostřednictvím klasického webového prohlížeče.

Jak stáhnout vlastní videa z Facebooku?

Stáhnout jedno z vašich vlastních videí je jednoduchý proces. Přejděte na svůj profil a klikněte na záložku FotkyAlba. Vyberte album Videa. Jakmile nad miniaturou videa podržíte kurzor myši, zobrazí se vám malá ikonka tužky v pravém horním rohu. Po kliknutí se vám zobrazí menu, kde můžete vybrat Stáhnout HD či Stáhnout SD.

Možná se stane, že namísto stažení se začne video přehrávat. V takovém případě na přehrávané video klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte příkaz Uložit video jako, čímž ho stáhnete do počítače. Stejně tak můžete na příkaz Stáhnout HD či Stáhnout SD kliknout pravým tlačítkem myši a zvolit Uložit odkaz jako.

Jak stáhnout video z Facebooku jiného uživatele?

Chcete-li stáhnout video z Facebooku jiného uživatele, výše zmíněná metoda fungovat nebude. Můžete stáhnout jakékoliv video, ale musíte se přepnout do mobilní verze webu.

Klikněte na video, které chcete stáhnout. Do adresního řádku namísto www.facebook.com napište m.facebook.com (bez www). A zbytek adresy nechejte tak, jak to je. Přepnete se do mobilní verze stránky obsahující video. Klekněte na přehrávání videa, jinak vám nepůjde stáhnout. A poté klikněte pravým tlačítkem myši na video a zvolte Uložit video jako. A video stáhnete do svého počítače.

Komentáře

Nahoru