Jak správně vybrat internet v Praze?

Rozhodli jste se ke změně poskytovatele internetu a nevyznáte se ve velkém množství nabídek poskytovatelů internetu? Není třeba ztrácet hlavu. Dnes pro vás máme várku zajímavých a užitečných informací ohledně připojení k internetu. Jakého poskytovatele se vyplatí zvolit na internet v Praze?

ADSL internet (jinak taky pevný internet, či drátový internet) je nejstabilnější formou připojení a zároveň je i nejběžnější. Pevné připojení je nejspolehlivější formou připojení, jelikož mu nehrozí žádné formy ruchů (jako je bouřka, či silný vítr). K připojení formou ADSL potřebujete buďto modem, nebo telefonní linku. ADSL je rovněž vyjímečný co se týče šíře dostupnosti. Pomocí této formy konektivity se připojíte téměř odkudkoliv.

img

Internet ADSL lze sjednat samostatně, nebo jej připojit ke stávající telefonní lince. Připojení budete nepřetržitě, je však nutné platit měsíční poplatky. Další nespornou výhodou tohoto druhu připojení je i absence jakéhokoliv FUP limitu. Stahovat data můžete neomezeně. Toto internetové připojení je jednoduše dostupné pro většinu firem a domácností.

POZOR TIP: Chcete-li využívat internet neuvěřitelnou rychlostí 40Mb/s, doporučujeme objednat připojení k internetu od společnostiwww.internetpraha.com. Takovou rychlost vám nikdo jiný nenabídne.

Nad čím přemýšlet před zřízením internetu v Praze?

Doporučujeme se zamyslet nad měsíční částkou, kterou chcete do internetu každý měsíc investovat. Je důležité rovněž vědět, jaký datový balíček je pro vás vhodný. Mnoho lidí bohatě vystačí s datovým limitem okolo 10 Mb/s - který je vhodný například pro sledování filmů a tak podobně. Služby s vyšší rychlostí využijí firmy, či náročnější uživatelé, kteří pracují s velkým objemem dat.

Promyslete si, kolik peněz měsíčně chcete do připojení vložit. Zvažte, zda zainvestujete do připojení spíše s nejvyšší rychlostí, nebo jestli vám stačí třeba rychlost 10 Mb/s, které je pro běžné využívání internetového připojení naprosto dostačující. Služby s vyšší přenosovou rychlostí si zřídí spíše náročnější uživatel nebo firemní zákazník.

Jak správně vybrat mobilní internet v Praze

Mobilní internet je vhodnou volbou pro ty, kteří chtějí být nezávislý. Internet do mobilu se hodí na cesty, do notebooku, tabletu, či mobilu. Díky tomuto druhu připojení se můžete kdykoliv připojit na internet přes váš notebook, tablet, či telefon. Pokud například jezdíte často autobusem, či vlakem, určitě tuto variantu připojení k internetu využijete.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru