Jak správně prodávat? Poradíme vám

Máte svůj byznys založený především na prodeji? Potom jistě přemýšlíte nad tím, jak prodeje zvednout. Dáme vám několik tipů, které rozhodně stojí za to vyzkoušet. V první řadě je třeba mít zvládnuté všechny distribuční procesy. Prioritou by měla být efektivní evidence zakázek a správa objednávek. Následně nesmíte zapomínat ani na samotné odeslání zákazníkům, které musí být rychlé. Pokud toto zvládnete i ve větším objemu, několik dní v kuse, pojďme dále.

Vyzkoušejte všechny prodejní kanály

Mnoho podnikatelů dělá tu chybu, že pokud něco prodávají, tak využívají jenom několik kanálů. A to je chyba. Čím více jich bude použito, tím lépe. I proto se nebojte zvolit netradiční směry. Využijte telemarketing, který je ideální možností, jak produkt prodávat přímo. Navíc díky němu získáte i zajímavou zpětnou vazbu o produktu, nebo službě. A to s ohledem na:

  • Praktičnost využití
  • Cenu
  • Cílovou skupinu
ecommerce-2140603_1280

Existují různé prodejní kanály. Zdroj: Pixabay

Dále samozřejmě nezapomínejte na možnost online prodeje, prodeje skrz kamenné obchody, nebo i na propagaci a prodej v rámci různých událostí, nebo veletrhů. I toto jsou cesty, jak získat nové zákazníky. Samozřejmě vždy myslete i na charakter produktu, nebo služby. Jsou možnosti, kde tolik variant jednoduše realizovat nelze.

Věnujte se i stálým zákazníkům

Máte službu nebo produkt, kde je jistota opakovaného nákupu? Pokud ano, nezapomeňte své stávající zákazníky motivovat k nákupu. Třeba zajímavou slevou, nebo zajímavým dárkem. Obojí rozhodně může zaujmout a dát podnět k dalšímu nákupu. Navíc daná sleva je ve výsledku nižší, než možný náklad na nového zákazníka. Stejně tak nezapomínejte také na možnost doporučit další produkty. Kdo si koupí notebook, může potřebovat třeba brašnu. Stačí poslat personalizované reklamní sdělení, pomocí kterého lze opět získat další prodejní obrat. Dnes se právě tato forma prodeje jeví jako velice efektivní. Zkuste ji proto i vy.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru