Dnes vyšlo 15 článků

Jak snížit náklady za topení? Myslete ekologicky a ekonomicky

Jak snížit náklady za topení? Myslete ekologicky a ekonomicky

Dřevěné pelety si se stávají čím dál tím více populárním moderním palivem do domácnosti. Důvod? Především vysoká výhřevnost a nízká pořizovací cena, kterou velice mile překvapí. Nesou s sebou však řadu dalších nesporných výhod, za zmínku stojí také malý objem či nízký obsah vody a různých popelovin. Ve výsledku se jedná o kvalitní topivo, které prostě musíte vyzkoušet! 

Zima s sebou přináší i dosti značný zásah do rodinného rozpočtu, za který mohou s tím související náklady za topení. Něco takového se však může škaredě prodražit, měli byste tedy myslet co nejvíce ekonomicky a zároveň také trochu ekonomicky!

Začneme u zdroje, což je samozřejmě kotel, který nesnese všechny druhy paliv. Pokud je tedy váš kotel určený přímo na dřevěné pelety, je blbost do něj ládovat uhlí, když to pro vás (po čistě teoretické stránce) nemá žádné výhody. Pelety překvapivě ano.

 Co to je?

Na úvod nutno říci, co to vlastně dřevěné pelety jsou. Jedná se o moderní a zároveň populární druh ekologického paliva, který dominuje svou vysokou výhřevností. Pro výrobu něčeho takového dochází k lisování pilin a hoblin, což zajistí minimální únik vody.

 Výhody dřevěných palet

Pokud se nyní ptáte, jakou to přinese výhodu, když si zatopíte dřevěnými paletami, jste na dobré cestě. Oproti jiným palivům totiž nabízejí nespornou řadu plusů. Za zmínku stojí třeba nízký obsah popelovin. Dále mají malý objem, což je další plus, neboť je můžete lehce někde uskladnit. A asi tím největším plusem a zároveň lákadlem, na který hledí 90% spotřebitelů je samozřejmě nízká pořizovací cena.

 Kde sehnat?

Pokud jste někdy o potenciálu dřevěných palet neslyšeli, zřejmě ani nevíte, kde je sehnat. Jedním z nejlepších prodejců je společnost Optimtop, s.r.o., která (jak jsme již říkali) patří k jedním z největších a nejlepších internetových prodejců paliv u nás. Ve své nabídce širokého sortimentu si vybere snad každý. Velkým plusem a zároveň chloubou jsou přijatelné pořizovací ceny, které se vám nějak nesnaží nabourat rozpočet.

 Proč zrovna u Optimtop? 

Titul “největší a nejlepší prodejce” dostala společnost zaslouženě, neboť pro své zákazníky přináší spoustu chytrých služeb, např. pokud si objednáte jednu a více palet (nejen dřevěných), dovezou vám je po celé České republice přímo až k vám na zahradu. A to bez jakýchkoliv zbytečných poplatků. Zkuste to a uvidíte, že se vám investované peníze brzy vrátí, je totiž čas doplnit zásoby paliv a vsadit na kvalitu, kterou dřevěné pelety a peletky nabízejí.

Pokud byste si objednali jednu a více palet nejen dřevěných pelet, máte jistotu rozvážky po celém našem území zcela zdarma, bez jakýchkoliv dalších poplatků. Je dobré nakupovat tam, kde víte, že můžete očekávat vstřícný přístup. Zdá-li se vám, že je čas doplnit zásoby paliva, zkuste vsadit na dřevěné pelety a peletky!

Štítky: ,

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru