Jak Siri zachránila život

Chytrou asistentku Apple zařízení, Siri, lze používat na pokec, když nemáte žádné kamarády. Dali jsme dohromady seznam pár věcí, na které se jí můžete zeptat a ona vám poskytne zajímavou nebo vtipnou odpověď. Kromě toho má usnadňovat život tím, že jí například řeknete, ať nastaví budíček na zítřejší osmou hodinu ranní a ona to udělá za vás. Jo a taky umí zachraňovat život.

Siri má občas problémy s pochopením toho, co jí říkáte, ale když jde o život, dokáže být opravdu šikovná. Podle TV Fox 17 pravděpodobně zachránila život osmnáctiletému mladíkovi z Tennessee.

ssssssssiri

Siri poradí se vším

Sam Ray 2. července opravoval kamion, lehl si pod něj a zůstal pod ním uvězněný. Křičel o pomoc, ale nikdo ho neslyšel. A pak si vzpomněl na Siri. Měl v kapse mobil, avšak nemohl ho vyndat, protože nemohl vytáhnout ruku, a tak stlačil Home button a řekl Siri, ať zavolá 911.

„Když jsem slyšel zevnitř kapsy mluvit ženu, začal jsem křičet,“ vyprávěl Sam. „Nevěděl jsem, jestli mě slyší nebo ne, ale říkala, že pomoc je hned za rohem.“

Sam měl tři zlomená žebra, pohmožděné ledviny a na rameni, které bylo pod výfukem, popáleniny druhého a třetího stupně. Nebýt Siri, mohl dopadnout daleko hůře. 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru