Jak si zaregistrovat doménu a postavit na ní web zcela zdarma?

Jak si zaregistrovat doménu a postavit na ní web zcela zdarma?

Přemýšlíte o vytvoření vlastní webové prezentace? Chcete mít na internetu svojí vizitku, blog nebo se pustit do nějakého projektu? Pokud ano a setkali jste se s problémem, že nevíte, jak si zaregistrovat doménu a jak takový web postavit zcela zdarma, máme zde návod pro naprosté začátečníky…

Na internetu je spousta možností, jak si založit webovou stránku. Můžete využít mnoho bezplatných služeb, které vám sice postaví web dle svých možností, nabídnou několik vzhledů a možností, jak web ovládat, ale už vás neobšťastní vlastní doménou, která přeci jen vypadá trochu lépe. Mnoho lidí si navíc neuvědomuje, že vytvoření webové stránky může být záležitostí pár korun.

Jak si zaregistrovat doménu? A jak ní získat hosting zdarma?

Laicky řečeno je doména název vašich webových stránek, tedy to, co zadáváte do adresního řádku. Doménou našeho webu je objevit.cz. Cena takové domény je přitom velice nízká. Například Wedos.cz ji nabízí za neskutečných 125 Kč bez DPH a vaše objednávka bude vyřízena skutečně rychle. K tomu dostanete skvělé administrační rozhraní, kde můžete svoje domény jednoduše spravovat a mít o všem přehled.

Wedos ale nezmiňujeme jen tak. Kromě bezkonkurenčních cen na trhu totiž nabízí i hosting pro vaše webové stránky zdarma. Ten potřebujete proto, abyste měli obsah (samotný web) kam umístit. Doména se na tento hosting váže a zobrazuje to, co je na hostingu nahráno. Pokud chcete tedy zabít dvě mouchy jednou ranou, objednejte si doménu u Wedosu a zvolte k ní miniweb zdarma. Wedos vám sám hosting s doménou spáruje a vy tam můžete rychle začít tvořit svoje webové stránky.

Objednávka domény je velice jednoduchá. Je k ní nutno vědět několik informací, kromě jména a bydliště budete muset uvést i emailovou adresu, případně další údaje. Po dokončení objednávky bude vše odesláno ke zpracování a vy budete vyzváni k zaplacení. To můžete provést převodem na účet, případně složenkou a podobně. Jakmile budou peníze připsány na účet, doména bude vaše. Po emailu vás bude Wedos o všem informovat.

Jak si vytvořit webovou stránku zdarma?

Vytvoření webové stránky už je trochu složitější problém. Přesto je stále velice jednoduchý, když víte, jak na to. Pro naprostého laika můžeme webovou stránku rozdělit na dva typy. Jedním je taková stránka, u které budete upravovat každou stránku samostatně a samostatně ji také budete nahrávat na server. Takováto statická stránka je velice jednoduchá, můžete si ji vytvořit sami, nebo využijete nějaké zdarma dostupné šablony, o čemž si povíme níže. Druhým typem je systém, ten vám nabídne komplexní systémové rozhraní a vy po instalaci ani nebudete muset moc co upravovat a nahrávat.

U systému nastává jeden problém. Wedos totiž v tarifu miniweb, který je dostupný zdarma, nenabízí možnost vytvoření databáze. Tarif vám tedy neumožní instalaci systému. Nezbývá tedy nic jiného, než zainvestovat 25 Kč bez DPH za měsíc do placeného tarifu, nebo se s podporou Wedosu nějakým způsobem domluvit. Lidé na podpoře jsou velmi vstřícní a určitě vám nabídnou řadu možností.

Statistické stránky se s tímto problémem nesetkají. K jejich vytvoření můžete využít řadu volně dostupných CSS šablon. K jejich editaci potřebujete nějaký editor, doporučit vám můžeme například PSpad. Vy, co máte ještě starší balíky Microsoft Office v počítači, možná naleznete program Microsoft FrontPage, který je pro začátečníky skvělou volbou.

CSS šablony můžete stahovat například na FreeCSStemplates.org, Free-CSS.com, FreeCSStemplates.com a dalších.

Po jejich stažení je rozbalte, použijte k tomu například WinRAR, nebo si vyberte nějaký jiný. Obsah nahrajte na server a můžete se podívat, jak na doméně vypadá. Nastává čas na vlastní úpravy, doplnění obsahu a podobně. Doporučujeme k tomu prostudovat například web JakPsátWeb.cz. Přejeme hodně štěstí!

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru