Dnes vyšlo 15 článků

Jak si založit webovou stránku? Pár tipů pro naprosté začátečníky…

Jak si založit webovou stránku? Pár tipů pro naprosté začátečníky…

V dnešní internetové době by mnoho z nás chtělo vytvářet vlastní webové stránky. To se může zdát obtížné, když neumíme žádné programovací jazyky, nedokážeme si vytvořit design a nechceme do toho investovat peníze. Opak je však pravdou. Internetovou prezentaci dnes může mít každý…

Důležité je si uvědomit, jaké webové stránky chceme založit a co mají obsahovat. Je samozřejmě rozdíl mezi firemní stránkou a osobním prezentací. Firma by měla mít vlastní doménu a na ní postavené stránky na míru sobě i svým zákazníkům. Osobní web vlastní doménu zase tolik nepotřebuje, podobně jako blog, portfolio a další.

Uvažovat musíme také o naší investici. Pokud do vytvoření vlastních stránek na internetu nechceme nebo nemůžeme investovat, nesmíme počítat s tak kvalitním výsledkem jako u stránek, které nám na míru vytvoří profesionál s letitou praxí. Na internetu existuje řada služeb nabízejících vlastní bezplatná řešení. Ta však nikdy nebudou lepší a ani kvalitnější než stránky na zakázku. To je ale nezatracuje, jelikož i na nich se dá vytvořit skvělá prezentace splňující naše nároky.

Blog.cz

Za blog můžeme označit web, kde autor přidává vlastní články s názory, postřehy a podobně. Je to jeho vlastní místo na internetu, kde se může vyjádřit k aktuálnímu dění atd. Psaní pro něj může být zábavou i přivýdělkem. Založení blogu je přitom velice snadné a už podle názvu jej umožňuje i služba Blog.cz.

Ta je sice proslulá blogísky různých internetových uživatelek, přesto nám může nabídnout zajímavé funkce, vzhledy a další. Uživatel se pouze zaregistruje, vyplní povinné údaje a název blogu, který se bude zobrazovat v URL adrese nazev-blogu.blog.cz. Založení blogu je bezplatné a trvá pár minut. Za chvíli si uživatel může upravovat vzhled svých stránek, začít přidávat články, obrázky a další.

Websnadno.cz

Další službou je Websnadno.cz a opět plně koresponduje se svým názvem. Web si na ní můžete založit opravdu velice snadno. Stačí se zaregistrovat a váš web bude mít adresu v podobě nazev-webu.websnadno.cz. Volné jsou ale i další domény, například .wbs.cz, .jsemin.cz, .nafoceno.cz a další. K dispozici jsou i koncovky .sk.

Websnadno.cz asi není příliš dobrou volbou pro vytvoření blogu. Hodí se spíše na „statické“ prezentace, kde denně nebudete přidávat nové články a aktuality. Můžete si vytvořit jednotlivé podstránky, do nichž vpisujete text, vkládáte obrázky apod. Podstránky se automaticky zobrazují v postranním menu a vkládání textu je stejně tak lehké jako vkládání do Wordu.

eStránky.cz

Desítky šablon v mnoha barevných provedeních, 200 MB paměti, neomezený počet fotografií, a to všechno zcela zdarma. eStránky.cz jsou, podobně jako Websnadno.cz, určeny spíše pro osobní prezentace, kde nebudete denně psát nové články, ale i zde si můžete založit blog. Mnoho uživatelů si jej na této službě zřídilo, a pokud nejste příliš nároční a smíříte se s trochou reklamy, jíž ostatně potkáte skoro na všech bezplatných službách, eStránky.cz vám budou bez problému stačit.

Registrace je tedy zdarma a opět zabere malou chvíli. Stačí vyplnit základní informace, včetně názvu webu. Zvolit můžete nazev-webu.estranky.cz, jiná možnost volná není. Za 420 Kč za rok se zbavíte reklamy, zvýšíte si prostor a dočkáte se mnoha dalších výhod.

WebováStránka.cz

WebováStránka.cz je možná trochu chaotičtější, co se ovládání týče. Přesto nabízí řadu skvělých funkcí, a to zdarma. Je na ní rovněž vidět, že není jen v českém jazyce, jelikož provozovatel není tuzemský. Chvílemi se tedy můžete dočkat nepřeložených částí, těch je ale pomálu.

Stránku si můžete libovolně vzhledově upravovat, měnit obrázky na pozadí, měnit texty a další. Rovněž můžete nahrávat různé soubory, například písničky v mp3. Po registraci dostanete kromě adresy nazev-webu.webovastranka.cz ještě 1 GB paměti.

Webzdarma.cz

Na závěr přidávám jednu specialitku. Webzdarma.cz je už pro trochu pokročilejší uživatele. Nabízí prostor na serveru zcela zdarma. Nedočkáte se zde ale jednoduchého rozhraní, které vám nabídne výběr šablony, lehké vkládání textu apod. Registrací získáte přístup na FTP, kam můžete obsah nahrávat. Pokud tedy neumíte třeba jen základy HTML, moc toho nenahrajete. Využít můžete různých redakčních systémů, které si ale musíte sami sehnat a nainstalovat.

Webzdarma.cz také nabízí poštovní stránku, využití PHP a MySQL a další. K dispozici je celkem šestnáct domén druhého řádu. Vaše URL tedy může vypadat například jako nazev-webu.webzdarma.cz, případně využijete .webz.cz, .wz.cz, .prodejce.cz a další.

Služeb existuje více. Do komentářů můžete napsat, která vás zaujala nejvíce a které se naopak vyhnout.

Komentáře

Nahoru