Jak si zachovat orientaci kolik je vůbec hodin po změně času z letního na zimní.

Jak si zachovat orientaci kolik je vůbec hodin po změně času z letního na zimní.

Když se ráno probudíte po změně času, často neví kolik je hodin, když jste si hodiny nepřenastavili již včera a bohužel máte starší technické modely bez možnosti synchronizace DCF signálem.

Nová spotřební elektronika jako mobilní telefony, tablety, počítače to již umí samy.

Následující návod se vám bude hodit příští rok v březnu, pokud nová vláda, poslanci letní a zimní čas totálně nezruší.

  1. Nastavte si budík na 2 hodiny v noci v březnu nebo na 3. hodiny v říjnu (pokud vás v tuto dobu běžně vyhazují z hospody, nic nastavovat nemusíte, ale je otázka, zda budete na tolik zdravotně způsobilý provést časovou korekci )
  2. K budíku si dejte cedulku posunout na 3 hodiny v březnu nebo posunout na 2 hodiny v říjnu
  3. Až vám budík zazvoní proveďte korekci času
  4. Až se ráno probudíte hned víte kolik je hodin

Tipy jak se po změně času ráno z orientováváte, pište jako komentáře pod článek.

29 let, invalidní důchodce pro invaliditu 3. stupně, vyučen v oboru Elektrikářem - silnoproud a maturita v oboru Strojírenství. Tak trochu plaváček českého internetu. Přezdívka: Koleso, Plaváček, Michal, Mistr Vodoznak Zájmy: strojírenství, elektrotechnika, plavání žen, venčení pejska Danečka II., tvorba vodoznaků a nakupování Pribináčků. Budoucí potravinový inspektor. Fanoušek stativu a měkké stírací pryže neboli gumy. Žije v Rakovníku a na Živě.cz. Vyskytuje se a píše na Objevit.cz, kde píše jen a pouze v CZ jazyce, i když s pravopisnými a gramatickými chybami, protože je dyslektik! Píše pro Objevit.cz dobrovolně a zcela zdarma bez nároku na jakýkoliv honorář! a děkuje šéfredaktorovi za cennou životní zkušenost a možnost vyzkoušení si práce redaktora internetového e-magazinne (E-zinu). Michal Kolesa - oficiální osobní webová stránka (odkaz na homepage Michal kolesa) ; otevře se v nové záložce/okně

Komentáře

  • Ladislav Strnad

    Mně to problém nedělá, posunu polovičku hodin večer a druhou ráno. Prioritní jsou ty na mobilu a na pevné lince. Náramkové mi běží podle starého času. Ránpo dokončím přechod. Předpokladem je nezapomenout které (primárně) ukaztují ten správný čas po změně. V hospodě tak např. v říjnu porovnávám jak dlouho ještě můžu pít, než mně vyhodí :-).

  • hhh

    To je úplně zbytečné se v noci budit kvůli změně času, dávat před hodiny cedulky…pokud mám druhý den volno, tak si hodiny posunu buď ráno až se vzbudím, nebo večer než jdu spát. Pokud mám druhý den raní nebo odpolední směnu, tak si hodiny posunu večer, než jdu spát. Pokud mám zrovna v tu noc zmeny času noční směnu, tak si hodiny posunu v práci během směny.

Nahoru