Tisková zpráva: Jak si vybrat ideální kancelář

Nabídka kancelářských prostor všech typů a velikostí na českém realitním trhu je nepřeberná, od přestavěných bytů ve starších zděných domech po rozsáhlé prosklené open-space kanceláře v moderních administrativních budovách. K dispozici jsou kanceláře k nájmu i ke koupi. Vybrat si může opravdu každý. Nabízíme k zamyšlení několik faktorů, které je při hledání vhodných kancelářských prostor potřeba brát v úvahu.

Lokalita nade vše

Výběr vhodné lokality pro sídlo firmy závisí na řadě faktorů, přičemž cena by při rozhodování neměla být hlavním a určujícím faktorem. Jedním z nejdůležitějších hledisek by mělo být, jak se budou cítit klienti a obchodní partneři. To zahrnuje nejen dopravní dostupnost, ale i celkového ducha okolního prostředí a jeho přívětivost. Jinak se bude rozhodovat například poradenská firma, jejíž pracovníci vyjíždí za klienty, jinak firma, za kterou přichází spíše místní zákazníci a jinak ta, která často jedná se zahraničními návštěvami. Zatímco jeden může mít dobré důvody zvolit poněkud odosobněné obchodně-administrativní centrum na kraji města, jinému bude vyhovovat rušné historické centrum a další upřednostní spíše klidnější a komornější avšak dobře dostupné prostředí mimo hlavní tepny města.

Ani malá ani velká

Ačkoli se výběr vhodně dimenzovaných prostor včetně přiměřené rezervy zdá jako samozřejmost, o smutných zkušenostech z praxe by mohl vyprávět nejeden zaměstnanec. Ze vzdušné, pohodlné kanceláře přispívající k efektivní práci týmu se provozně a ekonomicky odůvodněnými, avšak lidsky a manažersky necitlivými změnami rychle může stát nepřívětivé, hlučné a stísněné pracoviště. Růst firmy, přeskupování týmů, potřeba dalších konferenčních místností – to vše může klást dodatečné nároky na zvolené prostory. Nalezení vhodné rovnováhy mezi cenou a flexibilitou zabrání případným nákladům na brzké stěhování. Větší možnosti a variabilitu v tomto ohledu nepochybně nabízí moderní administrativní budovy, avšak chytrá koncepce přestavby starších prostor s posuvnými příčkami, možností připojování dalších prostor apod. jim může do značné míry směle konkurovat.

Víte předem, kolik zaplatíte?

U komerčních prostor, jejichž stavbu nebo pořízení majitel financoval bankovním úvěrem vedeným v eurech, což je případ mnoha nových staveb, bývají požadovány také platby v eurech nebo v korunách s přepočtem podle aktuálního kurzu. Zvláště v dnešní době, kdy dochází k nepříznivým pohybům na měnovém trhu, může příští faktura nájemníka nepříjemně překvapit, protože málokdo při uzavírání smlouvy uvažuje o zajištění proti kurzovým rizikům – tedy kromě pronajímatele.

Nájem, nebo koupě?

Podle statistik sídlí 95 % pražských firem v pronajatých kancelářích a situace je obdobná i v dalších velkých městech. Na trhu se však u nás začíná objevovat i jiný model, který je běžný v zahraničí, a to investice do vlastních kancelářských jednotek v administrativních budovách. Pro podnikatele koupě kancelářských prostor znamená jistotu stálé adresy, eliminaci rizika zvyšování nájemného nebo výpovědi z nájmu a především snížení provozních nákladů. Související nižší flexibilita může a nemusí být omezující v závislosti na provozních nárocích a očekávané dynamice rozvoje firmy.

 

Variabilní kanceláře tradičního střihu v budovách s výbornou dopravní dostupností v různých částech Prahy nabízí ke koupi, pronájmu i jako investiční příležitost společnost Amigal Group, která na českém trhu komerčních nemovitostí působí již od roku 1993. V současnosti jsou od ní k dispozici například atraktivní kanceláře v lokalitě Praha – Hloubětín s vynikající dostupností na tramvajovou dopravu i metro. Více informací o tomto projektu naleznete zde: https://www.prodejkancelare.cz/prodej-kancelari/praha-9-hloubetin/.

 

 

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru