Dnes vyšlo 1 článků

Jak si udělat z lidí srandu prostřednictvím zdrojového kódu

Jak si udělat z lidí srandu prostřednictvím zdrojového kódu

V dnešních návodu bych vám chtěl ukázat, jak si prostřednictvím zdrojového řádku a programu na focení obrazovky udělat z někoho legraci. Je to docela jednoduché…

Poměrně velkou a především nepostradatelnou část internetu tvoří zábava a vtipy, to asi všichni víme. Ve většině případů se jedná o obrázky, videa, vtipy… Abychom se tedy trošku pobavili, tak pro lidi s minimální znalostí nějakého toho programovacího jazyka mám poměrně dobrý tip, jak si udělat legraci (popř. toho zneužít, což se dá takřka u všeho) z kohokoliv, tím, že mu “jako” přepíšete např. Facebookovou zeď.

Přepisujeme zdrojový kód

Je to docela lehké, jen musíte vědět, kde hledat, co hledat a kam váš text vepsat. Pro potřeby tohoto článku jsem mimochodem používal tři rozhraní oblíbených prohlížečů – Mozilla, Chrome a Opera.  Ve všech případech je postup téměř stejný, ale stejně vám ho popíšu konkrétně na prohlížeči.

Vývojový kód v Chromu

Ať se trošku vžijeme do reálného příkladu, použijeme naši Facebookovou stránku. Vybereme si úplně náhodný příspěvek, s kterým budeme nadále pracovat…
Screenshot_5

Máme tedy příspěvek, a nyní chceme upravit komentář, resp. popis toho příspěvku. Jak tedy začít?

  • Označíme námi vybraný text a stiskneme pravé tlačítko myši
  • Zde zvolíme možnost “Zkontrolovat prvek”
    Screenshot_6
  • Po kliknutí se nám v dolní části prohlížeče objeví takové okénko, ve kterém nalezneme samotný zdrojový kód, který následně budeme upravovat.

Screenshot_7

  •  Pokud u modře zvýrazněného kódu vidíme šipečku, klikneme na ni, čímž rozbalíme úplný zdrojový kód. Avšak u všech to nemusí být!
  • Následně musíme hledat normální černý text v uvozovkách.
    Screenshot_8
  • Následně do uvozovek napíšeme, co chceme, takže například:

Screenshot_9A jak vidíte, změnili jsme celý příspěvek. Musím však upozornit, že jediným, kdo to vidí, jste vy! Jak tedy udělat, aby to viděli ostatní? Nejde to, maximálně, že byste se nějakým způsobem dostali do administrace určité webové stránky, kde byste to změnili. Ale jeden způsob je, kterým tento text můžete všem ukázat – screenhotování. Jsou na to profesionální programy, jako například Lightshot, apod., díky kterým svůj nový text můžete posílat komukoliv v podobě obrázku. A co on na to? Buďto si bude myslet, že to je Photoshop nebo to začne horlivě ověřovat.

V ostatních prohlížečích

V následujících dvou prohlížečů je to to samé, akorát trošku pozměněné menu:

mozilla

Jak to chodí v Mozille?

opera

A jak šlape Opera?

Nesmíte však zapomínat, že některé texty hold přepsat nejdou. Nebo velice složitě…

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru