Jak si udělat blog na Drupalu?

Blog může mít dnes každý. Blogování vám dává možnost psát, o čem chcete a jak chcete. Můžete zveřejňovat dobré nápady nebo nové informace. Blog je velmi silným nástrojem, díky kterému lze propagovat své názory a služby. Pokud chcete vytvořit blog, nemusíte umět programovat, stačí umět jen psát.

Z výběru redakčních systémů pro tvorbu blogu je Drupal nejlepší volbou.

  • Flexibilita systému, který je přizpůsobitelný dalším požadavkům.
  • Kvalitní kód. Je to čistý kód, který opravdu funguje ve všech případech.

drupal

Vyberte si šablonu

Můžete vytvořit blog pomocí šablony Drupal. Ušetřit tak můžete jak peníze, tak i váš čas. Nejdůležitější je, aby byla profesionální. Nespěchejte s výběrem šablony a pořádně zvažte svoje potřeby. Najděte něco, co se vám bude líbit a hodit. Při výběru šablony dbejte na 2 základní elementy, a to na grafiku a přizpůsobení pro mobilní zařízení.

Originální design je první věc, která zakotví v paměti návštěvníků vašich webových prezentací a osloví návštěvníky webu.

Stejně důležitý je responzivní design. Díky responzivnímu webovému designu je blog velmi dobře přístupný i z různých mobilních zařízení (chytrých telefonů, tabletů, PC, notebooků). Takže nepřijdou čtenáři vašeho blogu o svůj komfort na jakémkoli zařízení.

Při výběru šablony doporučujeme dávat pozor na to, zda vypadá minimálně podobně ve všech nejpoužívanějších prohlížečích.

Je skvělé, pokud si můžete stáhnout demo verzi. Můžete si tak vyzkoušet, jak bude šablona vypadat na vašem blogu.

drupal-02

Přizpůsobte si šablonu

Někdy ke spokojenosti stačí smazat obrázek a obarvit menu podle svých vlastních představ, ale někdy to zabere hodně času. Záleží na tématu a charakteru blogu. Pamatujte, že design měl by reprezentovat váš blog a pokud možno zaujmout. Ne všechny barvy totiž mohou existovat vedle sebe, některé barevné kombinace působí agresivně nebo neútulně. Kvalitní design má mít nějaký řád. Například pokud má blog barevné pozadí a špatnou barvu písma, tak se nedá přečíst nic. Proto potřebujete najít vhodné barevné schéma.

Samozřejmě lze i přizpůsobit menu. Uživatelé většinou nemají moc rádi, když blog nemá menu, nebo když je nepřehledné.

Nadpis musí být i dostatečně originální. Nadpisem slibujete čtenáři, že se v článku dozví to, na co jste ho nalákali. Ale pokud blog má nepřehledné zdobené písmo, lidé jdou pryč.

Stáhněte moduly a nainstalujte je

Doporučujeme moduly Pathauto (pro automatické vytvoření pěkného URL příspěvku), Token (vyžadován modulem Pathauto), XML sitemap Transliteration, Meta tags quick (pro lepší SEO).

drupal-03

Vybrat si snadno přizpůsobitelnou šablonu pro Váš blog můžete třeba tady: https://www.templatemonster.com/cz/cms-blog-templates.html . Doufáme, že díky těmto informacím si dokážete vytvořit úspěšný blog který zaujme nejenom designově, ale i po obsahové stránce. Novému blogu přejeme hodně spokojených čtenářů a hodně energie do psaní.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru