Jak si přivydělat na účet Microsoftu?

Jak si přivydělat na účet Microsoftu?

Sto padesát tisíc dolarů si vydělali ti, kteří našli v novém Windows a v Internet Explorer jakoukoliv chybu, ty byly evidentně velké, neboť běžná odměna je několikanásobně menší.

Jako větší společnosti ( Google, Facebook) i Microsoft vyhradil 150 tisíc dolarů ze svého rozpočtu na odměnu tomu, kdo objeví chyby ve vyhledávači Internet Explorer a především ve Windows. Microsoft tak předešel případné špatné pověsti, která by mohla nastat, kdyby nějaký hacker chyby uveřejnil – mělo by to velký vliv na reklamy.

Chybu Microsoft nezveřejnil

Zmiňovaných sto padesát tisíc dolarů vyplatil Microsoft Jamesi Forshawovi z Contex Security. Chyba nebyla uveřejněná, ale můžeme předpokládat že byla doopravdy velká a dokázala umožňovat ovládání počítače přes internet bez vědomí majitele. O velikosti chyby nás přesvědčila nalezená chyba, neboť běžné (malé) chyby stojí většinou maximálně do jednoho tisíce dolarů.

Vtip za sto tisíc dolarů

Poměrně vtipné je, že dva z oceněných, kteří objevili chyby ve Windows a v Internet Exploreru pracují pro Google. A evidentně je pro ně hledání chyb ve Windows koníček, protože své vydělané peníze věnovali na dobročinné účely.

Štítky:

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru