Dnes vyšlo 15 článků

Jak si nechat levně poslat elektroniku z Číny

Není žádným tajemstvím, že na čínských e-shopech seženete smartphony, tablety či chytré hodinky levněji než v Česku. Mnohdy tam navíc mají něco, co se v Česku vůbec neprodává. Ale lidé se bojí odtamtud nakupovat, protože mají strach, že jim balíček nedojde, nebo že je poštovné bude stát majlant, takže se to ve finále nevyplatí.

Žijeme v globálním světě 21. století. Proč by lidé v Číně mohli mít jiné věci než lidé v Evropě? Přesně to si řekl i Marian Matys a založil firmu Tiptrans, která se stará o dovoz zboží z Číny.

Jak to funguje?

Jednoduše. Tím, že se na Tiptrans zaregistrujete, získáte svou fiktivní čínskou adresu, na kterou si necháte balíček zaslat.  Adresa ve skutečnosti patří firmě Tiptrans, a tak si tam balík její zaměstnanci vyzvednou a zašlou vám do Česka. Tím se dají vyřešit případy, kdy mají některé čínské e-shopy problémy s odesíláním do Česka nebo si účtují příliš vysoké poštovné. Poštovné z Číny se liší podle přepravní společnosti a doby, za kterou chcete mít zásilku doma. Se zaměstnanci Tiptrans se dá domluvit, aby to pro vás bylo nejvýhodnější.

Snímek obrazovky 2015-11-01 v 19.54.56

Vše vyřeší za vás přímo v Číně

U některých e-shopů může být problém s platbou, protože neakceptují žádné běžné metody, nebo chtějí platit přes PayPal, který nemáte založený. I v takovém případě vám v Tiptrans pomohou. Sídlí přímo v Hong Kongu a zaměstnávají Číňany, tudíž pro ně není problém cokoliv vyřídit. Mohou vám pomoci přímo s výběrem zboží a objednat ho za vás. Některé čínské obchody stále nemají web v angličtině, přesto můžete stát o to si z nich něco objednat. Nemusí jít vždy jen o levné hodinky z Číny, smartphony nebo jinou elektroniku. V Číně mají spoustu blbostí, které jinde neseženete.

Obzvlášť se to vyplatí, pokud objednáváte několik věcí. Necháte si je zaslat na adresu v Číně, Triptrans je přebalí do jedné zásilky a zašle do Česka. Jak pro firmy, tak pro jednotlivce se jedná o výhodný win-win způsob, jak objednávat zboží z Číny. I kdybyste si objednali jednu věc, pořád vás vyjde levněji, když si ji necháte poslat do Číny a přes Triptrans do Česka. I s poplatkem, který odevzdáte Tiptrans. Čínské firmy si často účtují nesmyslně vysoké taxy za dopravu, tak se nenechte obalamutit.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru