Dnes vyšlo 15 článků

NÁVOD: Jak založit Facebook? A jak zrušit účet Facebook? Jak se přihlásit a co dělat, když to nejde?

Facebook je největší a nejrozsáhlejší sociální síť, která slouží ke komunikaci mezi uživateli, tvorbě sociálního obsahu, sdílení multimediálních dat, zábavě, ba dokonce slouží i k marketingovým účelům. Facebook má 1,5 miliardy aktivních uživatelů měsíčně a 300 milionů aktivních Stránek. Pakliže jste se tomuto trendu doposud vyhýbali, prozradíme vám, jak založit účet na Facebooku. Na druhou stranu, pokud chcete ze spárů sociální sítě uniknout, přinášíme vám návod, jak zrušit účet Facebook.

V následujících řádcích vám nejprve provedeme, jak založit Facebook účet. Není to nic složitého a registraci zvládne i laik.

Jak založit nový účet Facebook?

Od nového účtu na Facebooku vás dělí tři jednoduché a rychlé kroky:

 1. Přejděte na webovou stránku www.facebook.com.
 2. Zobrazí se vám registrační formulář, ve kterém vyplníte jméno, příjmení, e-mailovou adresu (případně číslo mobilního telefonu) a heslo. Zvolíte datum narození a pohlaví.
 3. Poté kliknete na zelené tlačítko „Zaregistrovat se“.
jak zalozit facebook

Formulář pro založení nového účtu

Pokud zadáte číslo mobilního telefonu, obdržíte SMS zprávu s potvrzovacím kódem. Kód zadáte do políčka v horní části obrazovky (viz obrázek níže) a kliknete na tlačítko „Další“.

potvrzeni cisla

Potvrzení telefonního čísla

Poté se vám zobrazí informace o tom, že vámi zadané telefonní číslo můžete používat k přihlašování na Facebook.

potvrzeni cisla 2

Informace o tom, že je váš účet potvrzený.

Pokud zadáte místo čísla mobilního telefonu e-mailovou adresu, obdržíte potvrzovací e-mail. Daný e-mail otevřete a kliknete na tlačítko „Potvrďte, že jde o váš účet“.

email

Potvrzovací e-mail

Následně můžete vyhledat své přátele prostřednictvím e-mailu, stačí zadat váš e-mail včetně hesla. Poté stačí kliknout na tlačítko „Další“. Pokud nechcete vyhledávat přátele přes e-mail, nemusíte heslo zadávat a kliknout na „Další“ a zvolit „Přeskočit tento krok“.

seznam přátel

Můžete vyhledat přátele na Facebooku přes e-mail.

Závěrem nahrajete svůj profilový obrázek, opět kliknete na tlačítko „Další“ a již se ocitnete ve světě sociální sítě.

Jak se přihlásit na Facebook?

Na Facebook se budete přihlašovat prostřednictvím telefonního čísla, které jste zadávali při registraci, případně prostřednictvím e-mailu, který jste zadávali při registraci.

Otevřete stránku www.facebook.com, kde se vám zobrazí přihlašovací formulář. Do formuláře zadáte telefonní číslo (nebo e-mail nebo uživatelské jméno – to je to ve vaší URL adrese: www.facebook.com/VaseUzivatelskeJmeno) a heslo. Když zadáváte telefonní číslo, nezapomeňte, že se zadává včetně předvolby. Tudíž například +420723723723.

jak se prihlasit na facebook

Přihlašovací formulář na Facebooku

Nemůžete se přihlásit na Facebook?

Pokud vám nejde Facebook přihlásit se, bude to nejspíš kvůli jednomu z následujících dvou důvodů:

 • Zapomněli jste heslo.
 • Zapomněli jste e-mailovou adresu.

Jestliže neznáte svou e-mailovou adresu, kterou jste použili pro založení profilu na Facebooku, můžete místo ní napsat do kolonky telefonní číslo nebo své uživatelské jméno (facebook.com/vaseUzivatelskeJmeno). V případě, že dáváte špatné heslo, Facebook vám nabídne možnost ho resetovat. Pamatujte, že k tomu potřebujete přístup na e-mail.

V případě, že nic z toho nepomůže, obnovte svůj účet přes tento odkaz. Hodit by se vám mohly i rady Facebooku při potížích s přihlašováním.

vyhledejte

Facebook vám pomůže se k účtu zase dostat

Důvěryhodné kontakty

Pomoci by vám mohli také tzv. důvěryhodné kontakty. Pokud máte na svém účtu nastavené důvěryhodné přátelé, můžete si být jisti, že se k němu dostanete.

Jak nastavit důvěryhodné kontakty?

Doporučujeme to udělat, obzvlášť jestli víte, že často zapomínáte přihlašovací údaje.

 • Přejděte na Nastavení zabezpečení.
 • Klikněte na Důvěryhodné kontakty.
 • Klikněte na Vybrat důvěryhodné kontakty.
 • Vyberte 3 – 5 přátel a potvrďte.
 • Facebook vás navede, co dál.

Jak pomocí nich získat přístup k účtu?

 • Na přihlašovací stránce klikněte na Zapomněli jste své heslo?.
 • Zadejte e-mail (telefonní číslo, uživatelské jméno, celé své jméno) a vyhledejte svůj účet.
 • Podívejte se na seznam e-mailových schránek, aspoň jednu budete potřebovat. Pokud k žádné z nich nemáte přístup, klikněte na Nemáte již přístup k těmto údajům? a zadejte jinou adresu. Stiskněte Pokračovat.
 • Klikněte na Zobrazit moje důvěryhodné kontakty a napište celé jméno aspoň jednoho přítele, kterého máte nastaveného jako důvěryhodný kontakt.
 • Facebook vám vygeneruje URL adresu, na které se vašim důvěryhodným přátelům zobrazí heslo. Vaši přátelé vám hesla sdělí a vy je zadáte.

Jak zrušit účet Facebook?

Účet na sociální síti Facebook můžete odstranit dvěma způsoby. Nabízí se dočasná deaktivace účtu a trvalé odstranění účtu.

Dočasná deaktivace účtu umožňuje opustit službu Facebook a kdykoliv se na ni vrátit prostřednictvím původních přihlašovacích údajů. Když účet na Facebooku deaktivujete, uživatelé si nebudou moci zobrazovat informace z vaší Timeline, ani vás na Facebooku nevyhledají. Nicméně,pokud se v budoucnosti rozhodnete na sociální síť vrátit, přihlásíte se a opět se vrátíte ke svému profilu ve stavu, jako byl před deaktivací. Zůstanou vám přátelé, zprávy apod.

Pokud se rozhodnete pro trvalé odstranění účtu, v budoucnosti se ji k účtu prostřednictvím původních přihlašovacích údajů nedostanete. Trvalé odstranění účtu může trvat až 14 dní, než budou zcela odstraněny fotografie, aktualizace stavu a další uložená data.

Jak deaktivovat účet Facebook?

Jestliže chcete svůj účet na Facebooku pouze deaktivovat, stačí postupovat následovně:

deaktivace účtu

Nabídka účtu je v pravém horním rohu.

 1. V pravém horním rohu kliknete na nabídku účtu.
 2. Vyberete možnost „Nastavení“.
 3. V levém sloupci kliknete na „Zabezpečení“.
 4. Poté kliknete na položku „Deaktivujte svůj účet“ a podle uvedených kroků své rozhodnutí potvrďte.
deaktivace účtu 2

Deaktivace účtu na Facebooku

Jak trvale zrušit účet Facebook?

Pakliže se rozhodnete pro trvalé zrušení účtu Facebook, protože ho v budoucnosti již nikdy nebudete používat, můžete si požádat o stažení kopie svých informací z Facebooku. Trvalé odstranění účtu vám znemožňuje se opět na účet přihlásit. Pokud jste rozhodnutí, stačí kliknout na tento odkaz. Zobrazí se vám potvrzení, zda skutečně chcete odstranit svůj účet (viz obrázek níže). Stačí kliknout na tlačítko „Odstranit účet“.

odstranit účet 1

Stačí potvrdit trvalé odstranění účtu.

Poté musíte vyplnit heslo a potvrdit své rozhodnutí bezpečnostní kontrolou. Nakonec kliknete na tlačítko „OK“.

odstranit účet 2

Zadání hesla a bezpečnostní kontrola

Komentáře

Nahoru