Jak se točí nejúspěšnější seriál všech dob Game of Thrones? Ve skutečnosti je tam více efektů než reality

Nejlepší, nejstahovanější, nejsledovanější, nejobsazovanější – všechny tyto přívlastky lze použít v souvislosti s hvězdným seriálem Game of Thrones, který již několik měsíců láme rekordy ve sledovanosti. Je však pravdou, že fanoušky hodně naštvalo, že na nové díly si budou muset chvíli počkat, ale už je znám důvod. Na Game of Thrones se sice pěkně dívá, ale příprava takového seriálu je poměrně náročná. Proč?

Současný nejpopulárnější seriál – Game of Thrones je přímou ukázkou toho, jak by vypadal film bez použití filmových a grafických efektů. Nejstahovanější, nejoblíbenější a nejsledovanější seriál se však nemusí stydět, v současné době bychom snad nenalezli film, kde autoři nepoužili klíčovací pozadí.

Většina scén se točí před klíčovacím pozadím

Nádherné ba přímo úžasné scenérie z tohoto hvězdného seriálu nejsou ve skutečnosti reálné. Dá se říci, že většina Game of Thrones se natáčí v uzavřené místnosti, která nevšedně září křiklavou zelenou barvou. Takže, pokud jste si mysleli, že taková místa reálně existují, musíme vás zklamat…

Další, čeho si při sledování prostě musíte všimnout, jsou suprové efekty, kterých je tam vážně mnoho. 

Game of Thrones – místo nejlepších počítačových efektů

Bohužel, také vás musím zklamat. Většina suprových efektů jsou tvořené přes počítač a přes ty nejlepší dostupné (a zároveň určitě dosti drahé) programy. Myslím si, že je na místě poklona, neboť něco takového je vážně nevídané. Už je zřejmě jasné, proč se takřka celý rok musí čekat na novou sérii Game of Thrones, chcete-li Hry o trůny… 

Ty nejlepší programy v akci

Počítačové efekty se nevytvoří jen tak, jak již bylo zmiňováno, je potřeba těch nejlepších programů, kterých je vážně mnoho. Jenom takové intro hvězdného seriálu zabralo velké množství práce. Postavit kostel by v porovnání bylo jednoduší… Co se tedy na tvorbu intra a obecně efektů v Game of Thrones používá?

Intro Game of Thrones není tak jednoduché, jak vypadá

Intro, které netřeba nějak speciálně představovat bylo vytvořeno za pomoci A52 / Elastic  a pod přísným dohledem počítačového grafika Kirka Shintani. To však není vše, pro vytvoření takřka dvou minutového videa bylo potřeba programů, které ve světě něco znamenají:

Dodám, že toto jsou jenom ty nejdůležitější programy, které stojí za výsledkem, který se dostal za několik měsíců na výsluní. 

Když jsme tak u toho Game of Thrones, pojďme si připomenout pár našich článků:

VIDEO: Jak si z běžných kancelářských potřeb vytvořit kuši jako z Game of Thrones
Řekněte, komu by se nehodila kuše… Geniální věcička, která má miliardu využití. Avšak, jak ji vyrobit? To bude složitější. Proto si pro vás Dave Hax vytvořil menší návod, jak takovou kuši vyrobit z kancelářských potřeb… (více)

Screenshot_2

Česká televize chce regulovat internet kvůli Game of Thrones
Kdo dneska nesleduje Game of Thrones (Hra o trůny), jakoby ani nebyl. Jedná se o skutečně populární seriál, a tak je jasné, že se na tom snaží televizní společnosti co nejvíce vydělat. A když se to nedaří? Tak navrhují voloviny… (více)

Ty nejvtipnější obrázky z Game of Thrones
Game of Thrones, česky Hra o trůny, je nyní na vrcholu ve všech žebříčkách. To samozřejmě nezůstává bez reakce – denně vznikají plno nových meme obrázků s touto tématikou. A my se rozhodli vybrat ty nejlepší… (více)

trun_ikea

Game of Thrones na vrcholu. Jedná se o nejúspěšnější seriál HBO
Game of Thrones si vysloužilo nový titul. Díky ohromným číslům sledovanosti se stává „nejúspěšnějším seriálem“. Dokonce se jim povedlo pokořit 12 let starý rekord mafiánské ságy Rodiny Sopránovců… (více)

Game of Thrones: Jak by tento seriál vypadal od Disneyho?
Nejstahovanější seriál, hvězda HBO – to vše je Game of Thrones (Hra o trůny). Seriál si poměrně za krátký čas získal na svoji stranu velkou přízeň fanoušků. Avšak i Game of Thrones si vzala pod ruku nejeden grafický mág. Příkladem můžu uvést třeba autora Fernando Mendonça, který přetvořil oblíbený seriál do verze, která je nám všem velice dobře známa – do stylu Walt Disney… (více)

Jak seriál Game of Thrones ovládl sociální sítě
Seriál Game of Thrones (Hra o trůny) si v uplynulých letech získal miliony příznivců a již v průběhu vysílání první řady se stal doslova kultovní záležitostí… (více)

Komentáře

Nahoru