Dnes vyšlo 15 článků

Jak se také nahání fanoušci Facebook stránek…

Jak se také nahání fanoušci Facebook stránek…

Již dávno nežijeme na Facebooku jako takovém v realitě, že do Facebook skupin a stránek se přidávají pouze ti, kteří skutečně chtějí. Různé triky na nabírání fanoušků vznikají velice často a pomalu se objevují i takové, které Vám nedají přinejmenším na vybranou. Jednoduše Vás přinutí se přidat nebo pozvat svoje přátele. Podobné skripty se navíc i prodávají a to v řádech tisíců korun za kus. Je to však etické? Má toto nějaký význam? Nemělo by se toto zakázat a zabezpečit? Co s tím?

Většina falešných skupin Vám nabídne například speciální znaky, které na první pohled na klávesnici ani nevidíte. Nebo Vám nabídne, jak budete vypadat za 50 let, kdo sleduje Váš profil a podobně a podobně. Samozřejmě, všechny tyto skupiny jsou falešné a nenabídnou Vám nic. Pobídnou Vás k pozvání Vašich přátel a následně by Vám měl přijít slíbený výsledek. Odměna. Bohužel se tak nestane a Vy můžete jen němě sledovat, jak se Vaši přátelé přidávají do té samé skupiny a nic se neděje.

Většina skupin využívá i jednoduchého kódu, který stačí přidat do adresního řádku po kliknutí na pozvání přátel. Kód vypadá následovně:

javascript:elms=document.getElementById('friends').getElementsByTagName('li');for(var%20fid%20in%20elms){if(typeof%20elms[fid]%20===%20'object'){fs.click(elms[fid]);}}

To Vám pomůže označit všechny přátele najednou a tím pádem nemusíte klikat na ty desítky, případně stovky jmen z Vašeho profilu.

Existují však u lepší triky, jak pozvat všechny Vaše přátele a to třeba i bez Vašeho informování a využití Vaší námahy. Například skupina TAJNÉ SYMBOLY NA FACEBOOKU ♋ ♌ ♎ ♉ se Vám představí jakousi hříčkou. Chce po Vás, abyste klikali na jednotlivé klávesy a postupovali tak, jak Vám řekne. Úkoly jsou takovéto: CTRL + C, následně vyzve ke stisku ALT + D a na konec CTRL + V + ENTER. Leckdo by čekal nějaké překvapení, někdo by to udělal jen z nudy a každý z nich by se napálil. Po kliknutí na všechny dané klávesy dojdete na konec, kde se automaticky odešle pozvánka všem Vašim přátelům.

Podobné skripty se v dnešní době nabízí i za 1.000 Kč. Důkazem je například podnikatelské fórum Webtrh.cz, kde je za tuto částku skript nabídnut.

Jaký máte názor Vy na podobné skripty? Vadí Vám nebo je naopak podporujete? Zakoupili byste si jej? Přidejte Váš názor do našich komentářů, děkujeme.

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru