Jak se podvádí u přijímaček se špičkovou špionážní technikou

Maturity jsou v plném proudu, a jak jsme vás informovali včera, například v Iráku u této příležitosti vypínají internet v celé zemi, aby studenti nemohli podvádět. Opačný případ pro vás máme z Thajska. Na tamní lékařské fakultě byli u přijímaček přichyceni studenti, kteří měli opravdu důmyslné zařízení. Takže vám přinášíme inspiraci – nejen k přijímačkám, ale právě i k maturitám…

Studenti si pořídili špionážní foťáčky, které spojili s chytrými hodinkami. Pomocí fotoaparátu v brýlích vyfotili otázku, poslali ji kamarádovi někde venku a na hodinky jim přišla odpověď. Jenže učitelé jim na to přišli a přijímací zkoušky prohlásili za neplatné. Rektor Rangsitské univerzity nahrál obrázky špionážního zařízení na svůj Facebook, takže jsou ze studentů aspoň hrdinové.

hodinky

Důmyslná zařízení jsou dnes dostupná každému, a tak není divu, že toho občas někdo využije. Některé chytré brýle jako Google Glass umí samy fotky rovnou odesílat a přijímat texty. Thajští studenti měli trochu obyčejnější brýle, které to neuměly. Kamera se však dokázala spojit s hodinkami.

bryle

Některé světové univerzity už chytré hodinky při zkouškách a přijímačkách zakazují, jenže pořád je dost kantorů, kteří rozdíl mezi obyčejnými a chytrými hodinkami nepoznají. Někdy to jde poznat opravdu těžko.

Kromě toho je dnes možné zakoupit spoustu dalšího vybavení, které jsme dřív znali jen z filmů Jamese Bonda. Existují takové vychytávky jako hodink Invisible Watchy, které vypadají obyčejně, a skrytý obsah na nich vidíte jen přes speciální brýle! Všechny jsou prodávány naprosto volně, na Amazonu nebo eBay je toho spousta. Ceny se pohybují od 40 do 600 dolarů, což se studentům nejspíš vyplatí.

Komentáře

Nahoru