Jak se mají chovat mladí lidé?

Jak se mají chovat mladí lidé?

Facebook je plný hoaxu, „zábavných“ fotek a příspěvků náctiletých holek. Někdy se zde ale objevují i věci, které nutí k zamyšlení. Jednou z nich je tento proslov, který pravděpodobně středoškolský učitel poslal svým žákům.

Tento příspěvek se objevil včera okolo půlnoci na profilu Revolty. Revolta je mladý český rapper, který jako jeden z mála neustále upozorňuje na společenské problémy v naší republice. Na Youtube jeho písničky dosahují miliónů zhlédnutí.

Proto není divu, že příspěvek podobného ražení se objevil zrovna na jeho profilu. A o co se vlastně jde? Jedná se o e-mail, který napsal slovenský učitel informatiky svým žákům. Podle Revolty tento e-mail stal učitele jeho místo.

V e-mailu profesor upozorňuje na dnešní stav školství. Prý se dnes žáci učí v informatice to samé, co se učil on ve škole před 14 lety. Dnešní učební osnovy tedy považuje za zastaralé a silně nepraktické.

Stejně tak kritizuje i samotné učitele. Jak může učitel radit žákům, co budou potřebovat ve svém budoucím povolání, když sami celý život jenom učí? Proto tedy radí vskutku zajímavou věc.

Radí tedy lidem věnovat se svým koníčkům naplno. Někdy i na úkor školy. Protože zaměstnavateli nejde o vaše známky ve škole, jde jim o vaše znalosti a schopnosti.

Revolta

U lidí se tento projev setkal s úspěchem. Za 11 hodin získal více než 2000 lajků a 600 sdílení. A stále to rychle stoupá. A co vy? Jak na vás zapůsobila tato řeč? Je podle vás pravdivá?

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru