Dnes vyšlo 15 článků

Jak se IKEA staví k bezdrátovému nabíjení?

IKEA není jen zkostnatělá firma, která vyrábí skříně a stole. Snaží se svou troškou přispět do mlýna, před nedávnem například uzavřeli smlouvu se společností Samsung a začali vyrábět nábytek, který bude bezdrátově nabíjet nový Galaxy S6 Edge.

A vzhledem k tomu, že poptávka po těchto technologií stále roste, rozhodla se IKEA vytvořit nové speciální kryty pro iPhone. Ty budou umožňovat chytré bezdrátové nabíjení modelů iPhone 4/4s , iPhone 5/5s a iPhone 6.

ikea-charging-platform-lamp-review-1-640x427-c

Krasný a chytrý nábytek, který vám dobije baterky

Rozhodně o podobných věcech neslyšíme poprvé, několik takových obalů se již dávno prodává od jiných firem. Ale chytré kryty od IKEA jsou rozhodně tou nejjednodušší a dle mého i nejelegantnějším řešením, které doposud existuje. Společnost kryty pojmenovala VITAHULT, které zároveň spolupracují s bezdrátovou dobíjecí podložkou, kterou lze zakoupit přímo v obchodech IKEA anebo s jakoukoli jinou nabíječkou podporující tzv. certifikát Qi. Kromě toho lze zvolit několik alternativ, můžete zakoupit jen bezdátovou podložku NORDMÄKE z luxusního březového dřeva a plastu. Samozřejmostí je také trojitá podložka NORDMÄKE vyrobená opět z plastu nebo dřeva.

ikea-700-2

Lampičky a stolky, které podporují bezdrátové nabíjení

Od IKEA existuje řada alternativ pro bezdrátové nabíjení svého Apple telefonu. Dále za zmínku stojí bezdrátová nabíječka JYSSEN, kterou můžete zabudovat do stolu anebo například stojací lampu VAVR, která též podporuje bezdrátové dobíjení. Za zmínku dále stojí ještě pracovní lampa RIGGAD a nakonec noční stole NORDLI.

To jsou všechny kusy chytrého nábytku od IKEA, s kterými si dobijete svůj telefon od Applu, Samsungu či jiný telefon, jenž podporuje výše zmíněné bezdrátové nabíjení.

Ikea-VITAHULT

Cena a dostupnost

I když samotné kryty nevypadají na iPhonech moc vzhledně, samotné podložky už trochu elegance vyzařují. Avšak nyní se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu, což je bezesporu cena. Za nábytek zaplatíte mnohdy tisícové částky a za podložku se dostáváme na sumu kolem 900,- Kč. Samotné kryty už tak však drahé nejsou – za kryt pro iPhone 6 a iPhone 5/5s zaplatíte kolem 649 Kč a pro iPhone 4/4s pak 449 Kč. Co se týče dostupnosti, není nad čím přemýšlet – kryt i všechny podložky včetně nábytku jsou již nyní dostupné v jednotlivých prodejnách po celé České republice.

Zdroj: IKEA, LsA 

Komentáře

Nahoru