Jak se dostat na Yale? Třeba takhle!

Matúš Konupec je 17 letý Slovák, který sní o tom, dostat se na Yale University. Škola, kterou Matúš studuje, mu nabízí stipendium, které pokryje zhruba třetinu nákladů. Zbývající částku ale nemá. A proto se rozhodl využít možnosti crowdfundingu a žádá o příspěvek v rámci platformy Gofundme.

Yale Young Global Scholars je prestižní program pro mladé lidi, který se zaměřuje na nové technologie, podnikání a inovace. Matúš se ale rozhodl, že na Yale University chce a udělá pro to maximum.

10836681_1461294885.6786

Na svá studia potřebuje 3000 dolarů (cca 75 tisíc Kč). Tyto peníze se rozhodl získat na crowdfundingové platformě Gofundme.

Podnikatelský plán

Matúš už má vlastní podnikatelský plán, který se týká negativního dopadu plastových lahví na životní prostředí. Plánuje vrátit se po studiích zpět na Slovensko a pomáhat své zemi, kterou má rád.

Kde můžete Matúše podpořit?

Mladé lidi, kteří prahnou po vzdělání, je třeba podporovat. Nemyslíte? Matúš už za pouhých 8 dní získal 570 dolarů (cca 14 300 Kč) od 28 přispěvatelů. Šance tu tedy jsou. Podpoříte ho i vy? Více informací najdete zde.

zdroj/foto: gofundme.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru