Jak psát iMessage na Androidu

Říkáte si, že nám přeskočilo? No jo, iMessage jsou sice odjakživa výmyslem Applu a fungují jen mezi zařízeními s iOS a OS X, ale jeden nápaditý programátor využil protokol Applu a vytvořil aplikaci na Android, která dokáže iMessage přijímat a posílat taky.

iMessage jsou zprávy, které si mezi sebou mohou posílat uživatelé se zařízeními s iOS nebo OS X (tedy z iPhonů a Macbooků). Fungují přes internet podobně jako třeba Messenger od Facebooku, WhatsApp nebo Viber, akorát se nejedná o žádnou speciální aplikaci. Když na iPhonu někomu napíšete obyčejnou SMS zprávu a ten někdo má taky iPhone, zpráva se automaticky odešle jako iMessage přes internet, takže za ni neplatíte. Kdyby příjemce nevlastnil iPhone nebo neměl službu iMessage povolenou, zpráva by se odeslala obyčejně přes operátora.

imessage

Pokud se zpráva odešle jako iMessage, je modrá. Normální zprávy odeslané přes operátora jsou zelené.

Jak to funguje na Androidu?

Jednoduše. S pomocí aplikace s názvem PieMessage. Jenže celé to má několik háčků. Tak za prvé aplikace ještě není ke stažení na Google Play. Zatím je pouze ve fázi vývoje (i když už posílání iMessage funguje), kód visí na GitHubu. A za druhé (a to je snad ještě horší), neobejdete se bez počítače se systémem OS X. Ten totiž musí fungovat jako server, zachytávat zprávy a předávat je dál. Takže si budete muset koupit Mac, zařídit, aby byl neustále připojený k internetu, a nosit ho všude s sebou. :-D

Vzhledem k tomu si myslíme, že to stejně nebude vychytávka pro běžné lidi, ale pouze zajímavý vývojářský projekt. No co, nápad dobrý. Mrkněte aspoň na video, že to fakt funguje.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru