Dnes vyšlo 15 článků

Jak prodloužit výdrž cartridge

Tisknutí není levné. Cartridge vás přijde zhruba na dvakrát tolik jako láhev dobrého šampaňského, takže je potřeba užívat si každé kapky inkoustu. Zkuste tyto jednoduché a osvědčené triky, aby vám inkoustová kazeta vydržela o něco déle.

1. Nedbejte na varování o nedostatku inkoustu

Tvrdí vám tiskárna, že hladina inkoustu už je nebezpečně nízká? Dokud tiskne, ignorujte to. Testy ukázaly, že když se objeví zpráva, ve většině kazet je ještě 8 – 45 % inkoustu!

2. Nepoužívejte tučné a velké písmo

Tisknete dokumenty? Nepoužívejte tučné písmo a velké písmo, žerou více inkoustu. Některé fonty šetří inkoust (zkuste Arial nebo New Courier). Dokonce existuje Ecofont – font, který používá o 20 % méně inkoustu!

3. Dvakrát měř, jednou řež (dvakrát kontroluj, jednou tiskni)

Prověřte informace ve svých dokumentech dříve, než je vytisknete. Nebudete je muset tisknout znovu kvůli jednomu překlepu.

4. Pohrajte si s nastavením tiskárny

Tiskárny jsou před opuštěním továrny úmyslně nastaveny tak, aby žraly inkoust. Buď se tedy ponořte do nastavení přímo na tiskárně, nebo zamiřte na počítači do Tiskárny a zařízení, a na tiskárně klikněte pravým tlačítkem, vyberte možnost „Předvolby“. Za zvážení stojí především:

  • Nastavení tiskové kvality na „Návrh“
  • povolení jen černobílého tisku
  • navolte si více stránek na jeden list

5. Tiskněte pouze to, co potřebujete

Chcete si vytisknout článek nebo recept z webové stránky, ale pomocí Ctrl + P se vám tisknou i všechny reklamy a fotografie okolo? Přejděte na printwhatyoulike.com, zadejte adresu URL stránky a budete mít možnost odstranit ty inkoust žeroucí zbytečnosti.

6. Používejte při tisku náhled

Už jste někdy tiskli něco z internetu jen proto, abyste zjistili, že se to nevejde na stránku? To bylo vyplýtvaného inkoustu, že? Abyste tomu předešli, dívejte se vždy před tiskem na náhled.

7. Zkontrolujte trysky

Přestala tiskárna tisknout? Objevují se vám na vytisknutých papírech šmouhy? Než vyhodíte cartridge, podívejte se, zda není na vině jen ucpaná tryska.

8. Ukládejte dokumenty místo tisku

Někdy poslouží digitální kopie stejně dobře jako tištěná. Pokud je to váš případ, uložte si dokument místo tiskového procesu.

Fotka: Flickr – Randy Heinitz

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru