Jak přelstít blokovaný web pomocí Google překladače

Jak přelstít blokovaný web pomocí Google překladače

Možná to není náš problém, u nás v Česku máme přece celkem internetovou svobodu, ale i nám se může stát, že máme některé weby zablokované například ve škole nebo v práci. Co tedy s tím, když se na ně přesto chcete podívat? Jasně že existují i spousty jiných návodů, jak na to, ale nejjednodušší způsob je rozhodně pomocí Google překladače.

Máme zde jednoduchý trik, který zvládne každý. Jak se nejdříve objevilo na Redditu, pro přístup k zablokované webové stránce se můžete obrátit na Google překladač.

Stačí zkopírovat URL adresu webu, vložit ji do Google překladače, vybrat libovolný jazyk v poli „přeložit z“ a češtinu nechat jako volbu „přeložit do“. Zmáčkněte tlačítko „Přeložit“ a máte to tady.

Takhle například vypadá web hotspotshield.com, který je v Thajsku blokován:

hss-520x224

A takhle vypadá na Google překladači:

hss2-520x348

Podobný způsob, jak obejít blokování, nabízí RSS čtečky, ale protože ne všechny webové stránky nabízejí RSS kanály, je Google překladač o dost jednodušším řešením.

Zdroje: The Next Web, Reddit

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru