Jak přehrát věkově omezená videa na YouTube?

Všechna věková omezení na internetu lze nějak obejít, protože nikdo fyzicky nemůže zkontrolovat, kolik vám skutečně je. Silně pochybujeme o tom, že by věkové omezení videí na YouTube někoho odradilo. Většina mladších 18 let se přihlašuje pod účtem, u kterého mají nastavený vyšší věk. Ale existují i alternativní metody, když se vám nechce přihlašovat.

Na YouTube jsou některá videa (příliš brutální, se sexuální tematikou apod.) věkově omezená. Pokud si je chcete přehrát a nejste zrovna přihlášeni, YouTube vás k tomu vyzve, abyste potvrdili svůj věk. Jestliže jste přihlášeni účtem, u kterého je věk nastavený na menší číslo než 18, objeví se hlášení, že je obsah věkově omezen. Ale jde to jednoduše obejít.

Vezměme si jako příklad film Srpski film, který šokuje svou brutalitou, zvráceností a sexuálním násilím. Rozhodně patří do kategorie nejodpornějších filmů všech dob, a tak se není čemu divit, že zrovna ten je věkově omezený.

srpski_film

Jak obejít věkové omezení? Máte dvě možnosti:

1. Zůstat na YouTube

Pokud chcete zůstat na oficiálním webu YouTube, vymažte z adresy ‚watch?‘ a nahraďte ‚=‘ znakem ‚/‘. Například z této URL adresy:

youtube.com/watch?v=1hotooMq2_s

se stane toto:

youtube.com/v/1hotooMq2_s

method_1

Video se vám otevře do celého okna prohlížeče

2. Přehrát video přes jinou stránku

Když vám nevadí přesměrování na jinou stránku, stačí před YouTube do URL adresy přidat „nsfw“. Možná je to o něco snazší. Adresa:

youtube.com/watch?v=1hotooMq2_s

se změní na:

nsfwyoutube.com/watch?v=1hotooMq2_s

method_2

Video se otevře na jiné stránce, lze ho zvětšit na fullscreen

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru