Jak předejít problémům se zablokovaným facebook profilem

Jak předejít problémům se zablokovaným facebook profilem

O facebooku se mluví všude, je to fenomén. Facebook, to není jen phissing, ale i problémy, o kterých víte, ale nemůžete je ovlivnit. Facebook je obrovská společenská síť, která si nebere servítky ani s malým uživatelem. Jak se vyhnout zablokování Facebook profilu?

Před pár týdny, možná, že už to budou měsíce mi facebook zablokoval můj už „dvou roční“ profil. Na Facebooku jsem byl už doopravdy dlouho. Přes tisíce postů, hodně fotek, a tři stovky přátel… Ale poté jsem začal dělat věci, které mě lákaly a neuvědomoval jsem si co se může stát. Přišel jsem s pár blbostmi, které byly vlastně proti pravidlům facebooku, jenže člověku to prostě nedojde.

Existuje pár nepsaných pravidel, které byste neměli dráždit.

1) Vytváření „fake“ profilů –  uvedu příklad: Vytvoříte si několik profilů, přidáte si stovky neznámých lidí. Poté už jen odesíláte pomocí facebook zprávy se spamem, nebo je zvete do skupin.

2) Zakládání podvodných skupin –  Toto pravidlo byl můj hlavní problém. Vytvořil jsem pages podobnou „Big Brotherovi“ a pozval jsem tam pár svých hloupoučkých přátel. A už jsem jen sledoval jak počet nachytaných lidí strmě stoupá. Dostal jsem se k půl milionu lidí. Upozorňuji, že jsem neměl v úmyslu lidi nějak zneužít – pouze jsem na zeď postoval odkazy na nově vytvořené skupiny.

3) Spam aplikace – Tvoříte spamové aplikace? Dávejte si pozor, facebook poměrně rychle tyto aplikace vyhledá a smaže.

4) Odkazy na adult –  Nemluvte na facebooku tak hlasitě! Vaše posty se silně erotickým až porno zaměřením může facebook brzy vyhledat a Váš účet nadobro zrušit. Příkladem jsou třeba v poslední době zrušené pages, které propagovaly sex shopy.

5) Vydávání se za někoho jiného – docela častý důvod pro zrušení účtu. Trochu to konsoliduje s prvním bodem.

To je pět bodů, kterým se doporučuji vyhnout. Samozřejmě je facebook obrovská síť, a tak nebere ohledy skoro na nikoho… Ale máme tu jeden důvod proč by vás asi nezrušili a jen upozornili. A to je nalívání peněz do jejich reklamního systému. Pokud již nějakou dobu sypete do Facebooku peníze, tak se v 99% nemusíte bát. Facebook vám nic neudělá, a pokud vás zablokuje, prakticky i hned jak jim napíšete vám account odblokuje…

Štítky:

S internetem začínal před několika lety jako tvůrce webů. Dnes se živí internetovým marketingem. Podniká na vlastní pěst – práce na volné noze. V 17 letech vlastní několik internetových obchodů a občas přijme nějakou zakázku na výrobu minisite.

Komentáře

Nahoru