Jak poznat falešný business nebo webovou stránku?

Jak poznat falešný business nebo webovou stránku?

Jistě jste se již několikrát setkali s možností výdělku, která zdánlivě vypadá moc slibně. Spoustu takových nabídek najdete na internetu. Často vám dokonce nabídky přijdou emailem. Jak ale poznat, že jde o falešný business a dotyčný z vás chce pouze vytáhnout peníze? Podívejte se na výčet několika způsobů, jak odhalit, že se vás někdo pokouší napálit.

Pokud chcete zjistit, zda jde o legální společnost, najděte si, zda má firma na webu zmíněné kontaktní údaje, a zda můžete dle adresy, telefonu, atd. zastihnout kontaktní osobu společnosti.

Pokud se vám podaří s danou společností zkontaktovat, můžete začít s dalším krokem. Připravte si seznam užitečných otázek a snažte se navázat kontakt s danou firmou. Poznamenejte si pak všechny odpovědi, které vám budou poskytnuty. Zde je seznam otázek, na které byste se mohli zeptat:

  • Jaký je jejich obchodní název a IČO?
  • Jaký typ produktů nebo služeb budu přesně nabízet?
  • Jaké musím do tohoto podnikání vložit finance?
  • Zahrnuje tento program marketing?
  • Poskytují propagační materiály zdarma nebo si je budu muset obstarat sám?
  • Jakou podporu budu mít v začátcích?
  • Co vše mi zaručují?

ID-100187722

Zapište si všechny poskytnuté odpovědi a požádejte o další kontaktní údaje. Pošlete pak na email seznam těch samých otázek, a odpovědi porovnejte s již poskytnutými. Porovnejte odpovědi také s informacemi, které společnost zmiňuje na svých webových stránkách.

Více o podvodných firmách a jejich praktikách se můžete dozvědět například na webových stránkách: podvodnefirmy.cz nebo www.podvodne-firmy.com

Zkuste si také danou společnost vyhledat pomocí Googlu v různých fórech, možná, že už má s firmou někdo zkušenosti, a můžete si tak ušetřit čas i peníze.

zdroj: ehow.com

obrázek: freedigitalphotos

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru